Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Okolice

Wytwórnia mefedronu zlikwidowana. Zaskoczeni próbowali zniszczyć linię produkcyjną

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
W akcji służb brały udział wyszkolone psy służbowe

28- i 30-latek zostali zatrzymani w powiecie płońskim, gdzie policja zlikwidowała wytwórnię narkotyków. Z przechwyconej substancji można było uzyskać uzyskać 80 tysięcy porcji mefedronu o czarnorynkowej wartości czterech milionów złotych.

Kompletną linię do produkcji narkotyków funkcjonariusze odnaleźli na terenie posesji w miejscowości Szczytniki w powiecie płońskim. Znaleźli tam także inne urządzenia i odczynniki chemiczne służące do produkcji mefedronu.

- Zabezpieczono około 73,5 litra mefedronu w płynie oraz około cztery kilogramy mefedronu w postaci kryształków, a także 114 litrów prekursorów do produkcji narkotyków. Z substancji tych można było uzyskać około 80 tysięcy porcji handlowych o czarnorynkowej wartości około czerech milionów złotych – poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinspektor Katarzyna Kucharska.

Próbowali wszystko zniszczyć i uciec

Dodała, że zaskoczeni przez policjantów mężczyźni próbowali zniszczyć linię produkcyjną i uciec. Zostali jednak zatrzymani.

Jak przekazała Kucharska, Prokuratura Rejonowa w Płońsku postawiła zatrzymanym mężczyznom w wieku 28 i 30 lat zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowej. Każdemu z nich grozi za to co najmniej trzy lata więzienia.

Decyzją Sądu Rejonowego w Płońsku podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ich majątek szacowany na 190 tysięcy złotych.

Amar i Dolar w akcji

Udział w sukcesie policji mieli również funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) wraz z wyszkolonymi psami: Amarem i Dolarem.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zlikwidowanej plantacji konopi na bagiennych terenach:

32-latek usłyszał zarzut uprawy konopi
32-latek usłyszał zarzut uprawy konopiKSP

Autor:katke

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Izba Administracji Krajowej w Warszawie

Pozostałe wiadomości