TVN Warszawa | Okolice

Płocki szpital wstrzymał przyjęcia na oddział dziecięcy. Przez COVID-19 "sytuacja kadrowa jest katastrofalna"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kk/r
Źródło:
PAP
Rzecznik MZ: zaczyna się dominacja wariantu omikron w Polsce
Rzecznik MZ: zaczyna się dominacja wariantu omikron w PolsceTVN24
wideo 2/5
TVN24Rzecznik MZ: zaczyna się dominacja wariantu omikron w Polsce

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku wstrzymał przyjęcia na oddział dziecięcy. Powodem decyzji są problemy kadrowe. Coraz więcej członków personelu musi zostawać w domu z powodu zakażenia koronawirusem. Obecnie na oddziale hospitalizowanych jest ponad 10 pacjentów, w tym dwoje chorych na COVID-19.

Komunikat o wstrzymaniu przyjęć małych pacjentów dyrekcja placówki zamieściła pod koniec tygodnia na stronie internetowej. "Informujemy, że w związku z katastrofalną sytuacją kadrową, pogłębioną zakażeniem personelu wirusem SARS-CoV-2, aby uniknąć ewakuacji pacjentów zmuszeni jesteśmy wstrzymać przyjęcia do oddziału dziecięcego od dnia 26 stycznia 2022 roku do odwołania" - podano.

Tę informację potwierdził dodatkowo w rozmowie z Polską Agencją Prasową dyrektor WSzZ Stanisław Kwiatkowski. - Wstrzymaliśmy do odwołania przyjęcia na oddziale dziecięcym z powodu tego, że brakuje lekarzy, a przy tym personel choruje, co zakłóciło nam system dyżurowy - wyjaśnił. Jak opisywał, w związku z problemami kadrowymi i zachorowaniami personelu medycznego na oddziale dziecięcym ograniczono dotychczasowy podwójny dyżur do opieki na pacjentami w oddziale. Dodatkowo nie ma na razie dyżuru w izbie przyjęć.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wojewódzki Szpital Zespolony w PłockuGoogle Street View

Dyrektor: na każdy oddział poszukiwani są lekarze

Dyrektor płockiego WSzZ przyznał, iż trudno określić, jak długo może potrwać wstrzymanie przyjęć. - Być może będzie to kilka dni, być może tydzień, trudno powiedzieć - stwierdził Kwiatkowski. Dodał, iż na oddziale dziecięcym przebywa ponad 10 pacjentów, w tym dwóch to chorzy na COVID-19, którzy hospitalizowani są w strefie izolowanej.

Podkreślił jednocześnie, że płocki WSzZ chętnie zatrudni lekarzy różnych specjalizacji, w tym także na oddziale dziecięcym. - Na każdy oddział poszukiwani są lekarzy, na każdy - podkreślił. Zaznaczył przy tym, że "stan zatrudnienia na każdym oddziale jest minimalny, i gdy wypadnie z grafiku jeden lekarz, powoduje to od razu perturbacje".

W Płocku, oprócz podlegającego samorządowi województwa mazowieckiego WSzZ, oddział dziecięcy funkcjonuje także w Szpitalu Świętej Trójcy, należącym do niepublicznego Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Autor:kk/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości