TVN Warszawa | Okolice

Mandat 2,5 tysiąca złotych i 10 punktów karnych za brawurową jazdę. Policja ostrzega i pokazuje nagranie

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
aa
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Piaseczno. Mandaty i punkty karne za brawurową jazdę
Piaseczno. Mandaty i punkty karne za brawurową jazdę KPP w Piasecznie
wideo 2/4
KPP w PiaseczniePiaseczno. Mandaty i punkty karne za brawurową jazdę

Bez taryfy ulgowej – tak policjanci z Piaseczna potraktowali kierowców i motocyklistów, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości. Ostatnio przekonało się o tym kilku amatorów szybkiej jazdy. Dwóch z nich pożegnało się z prawem jazdy na najbliższe trzy miesiące. Funkcjonariusze opublikowali ku przestrodze nagranie, na którym widać motocyklistę, który jedzie z prędkością 181 kilometrów na godzinę. 

Policjanci z Piaseczna patrolowali ostatnio okolicę z wideorejestratorem. Na efekty nie trzeba było długo czekać. - Za jazdę z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym prawo jazdy na najbliższe miesiące straciła 32-letnia kobieta. W miejscowości Opacz przy ograniczeniu do 40 km/h na liczniku swojego fiata miała 116 km/h. W tym przypadku spotkanie z policjantami zakończyło się mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 10 punktami karnymi – poinformowała asp. Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Brawury nie brakowało też 42-letniemu motocykliście, który mknął swoim suzuki 181 kilometrów na godzinę, czyli o 81 kilometrów na godzinę za szybko. On również otrzymał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 10 punktów karnych. - Największą brawurą wykazał się jednak 20-latek kierujący bmw, który na obwodnicy w Górze Kalwarii, jadąc w kierunku Otwocka, przy ograniczeniu prędkości do 60 kilometrów na godzinę  osiągnął rekordowe 199 kilometrów na godzinę - podaje Gąsowska.

Amatorów szybkiej jazdy uchwycił policyjny rejestratorKPP w Piasecznie

Od stycznia obowiązuje nowy taryfikator

Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to gwarancja bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników. Jeśli to nie jest wystarczający argument, to pozostaje jeszcze kwestia finansowa. - Od 1 stycznia 2022 roku kierowcy lekceważący przepisy i ograniczenia prędkości muszą się liczyć ze słonymi mandatami karnymi. A żeby tego uniknąć wystarczy tak niewiele - zdjąć nogę z gazu - dodaje Gąsowska.

Efekty nowego taryfikatora mandatów widać w policyjnych statystykach
Efekty nowego taryfikatora mandatów widać w policyjnych statystykachFakty TVN

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:aa

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Piasecznie

Pozostałe wiadomości