TVN Warszawa | Okolice

Piaseczno: pasażer zmarł w taksówce. Wcześniej dyspozytor miał odmówić wysłania karetki

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mężczyzna zmarł w taksówce w Piasecznie

Pasażer taksówki zmarł w centrum Piaseczna. Mężczyzna był w drodze do szpitala z powodu problemów z sercem. Wcześniej wysłania karetki miał mu odmówić dyspozytor pogotowia ratunkowego. Sprawę wyjaśniają służby wojewody mazowieckiego.

Do zdarzenia miało dojść w minioną środę przy skrzyżowaniu Dworcowej i Jana Pawła II w Piasecznie. Sprawę opisał "Super Express". Z relacji wynika, że jeszcze przed południem 37-latek zadzwonił pod numer alarmowy z powodu problemów z sercem. Po zebraniu wywiadu na temat stanu zgłaszającego, dyspozytor miał nie zdecydować się na wysłanie do niego karetki.

Po tym telefonie 37-latek miał sam podjąć próbę dotarcia do szpitala. Zamówił taksówkę, a w trakcie podróży jego stan uległ pogorszeniu, co spowodowało utratę przytomności. Taksówkarz zaalarmował służby. Najpierw na miejsce dotarli strażacy, a potem kołowa karetka i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzny nie udało się uratować.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Sprawdzają przebieg rozmowy z dyspozytorem

Informację o odebraniu telefonu od 37-latka przez dyspozytora potwierdziła w rozmowie z "SE" Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego, który nadzoruje pracę dyspozytorni pogotowia na Mazowszu. - Podczas prowadzenia wywiadu medycznego przez dyspozytora medycznego, osoba zgłaszająca nie sygnalizowała objawów mogących wskazywać na stan zagrożenia zdrowia u pacjenta - przekazała rzeczniczka. Podkreśliła też, że dyspozytor przekazał mężczyźnie informacje o dalszym postępowaniu i możliwości udania się na izbę przyjęć.

Nieco później, w rozmowie z "Gazetą Stołeczną" Filipowicz dodała, że przekazane przez nią ustalenia są wstępne i sprawa jest jeszcze wyjaśniana.

Informowaliśmy też o sprawie pacjentki, która czekała niemal 12 godzin w karetce, bo szpital odmówił przyjęcia:

Pacjentka czekała niemal 12 godzin na przyjęcie
Pacjentka czekała niemal 12 godzin na przyjęcie Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości