TVN Warszawa | Okolice

Policja: zarzuty dla 39-latka za kradzież osprzętu do samolotu

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
KSPZarzuty i areszt dla podejrzanego o kradzież osprzętu do samolotu

Zarzut kradzieży osprzętu do samolotu o wartości prawie 50 tysięcy złotych usłyszał podejrzany w tej sprawie 39-latek. Został tymczasowo aresztowany przez sąd - poinformowała w sobotę Komenda Powiatowa Policji w Otwocku.

Osprzęt, który został zamówiony przez jednego z kontrahentów, należał do producentów ultralekkich samolotów. Według policyjnych hipotez, kradzieży mogły dokonać osoby z branży mechanicznej, które realizowały prace montażowe przy samolotach. Policjanci wytypowali jako podejrzewanego 39-latka, który przebywał na terenie powiatu otwockiego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Funkcjonariusze zjawili się u mężczyzny, aby przeszukać mieszkanie w celu odnalezienia skradzionych przedmiotów. Sprawdzili również piwnicę, a później miejsce parkingowe. Tam właśnie, w podziemnym parkingu, wśród pakunków i pudełek, odnaleźli i zabezpieczyli większą część samolotowych akcesoriów, w tym komputer, skrzynkę bezpieczników, pompy paliwa. Pozostała jeszcze do odzyskania narzędziowa skrzynka lotnicza" - informuje otwocka policja.

Grozi mu pięć lat więzienia

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Następnie przedstawiono mu zarzut kradzieży. Podejrzany został również doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury w Garwolinie. "Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na złożenie przez prokuratora wniosku do sądu, aby zastosować wobec podejrzanego zapobiegawczy środek izolacyjny. Sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu" - informuje policja.

Policji udało się ustalić, że pozostały skradziony osprzęt trafił do odbiorcy w województwie podkarpackim. Przedmioty te zostały odzyskane.

39-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Informowaliśmy o śmigłowcu lądującym na stacji paliw:

Śmigłowiec na stacji paliw

Pilot przepchnął śmigłowiec do dystrybutora paliw
Pilot przepchnął śmigłowiec do dystrybutora paliwArtur R., Kontakt 24
wideo 2/4

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości