Włamanie, narkotyki i groźby. Kradzież samochodu w Otwocku

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP OtwockZatrzymanie w Otwocku

W Otwocku doszło do kradzieży pojazdu marki Renault. Podejrzana para włamała się na prywatną posesję, grożąc zgłaszającej to zdarzenie. Samochód zniknął. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, posiadania narkotyków oraz kierowania gróźb karalnych.

W zeszłą środę w godzinach wieczornych osobowy renault laguna zniknął z terenu prywatnej posesji w Otwocku. Zaginięcie pojazdu zostało zgłoszone na policję. W rozmowie ze zgłaszającą, policjanci ustalili, że sprawcami tego zdarzenia była kobieta i mężczyzna. Zawiadamiająca nadmieniła też, że kiedy para dokonująca kradzieży zorientowała się, że była przez nią widziana, mężczyzna zaczął jej grozić pozbawieniem życia.

- Kryminalni, którzy natychmiast podjęli w sprawie czynności operacyjne, namierzyli parę mogącą mieć związek z tym zdarzeniem. Nie minęła doba jak dotarli do miejsca zamieszkania na terenie Warszawy 32-latki i 31-latka, gdzie odzyskali skradziony samochód. Ponadto w chwili zatrzymania, przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli też kilka porcji amfetaminy. Oboje trafili do policyjnych cel - poinformowała oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku Paulina Harabin.

Policyjni śledczy przedstawili zarzuty

Para, która dokonała kradzieży samochodu usłyszała zarzuty. Oboje są oskarżeni o kradzież z włamaniem, za którą grozi do 10 lat więzienia. 31-latek dodatkowo usłyszał też zarzuty kierowania gróźb karalnych i posiadania narkotyków. Obydwoje podejrzanych prokurator objął policyjnym dozorem.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Przeczytaj także: "Ukradł z klatki walizki nowych lokatorek". Przed policjantami schował się pod łóżkiem

Moment kradzieży zarejestrowała kamera
Moment kradzieży zarejestrowała kamera KRP I

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Otwock

Pozostałe wiadomości