Przygotuj się na:

ZAMYKAJĄ ZAWROTKĘ NA POW

Znika tymczasowa zawrotka w miejscu, gdzie Południowa Obwodnica Warszawy łączy się z Puławską. Zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców od poniedziałkowego wieczoru. Drogowcy wyjaśniają, że powodem ich wprowadzenia są prace zmierzające do połączenia funkcjonującej już trasy S2 z ursynowskim odcinkiem.

Spłonął świdermajer w Otwocku. "Budynek został rozebrany"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar świdermajera w Otwocku

Nocą doszło do pożaru drewnianej wilii przy ulicy Moniuszki w Otwocku. W akcji uczestniczyło 13 zastępów straży pożarnej, ale nie udało się uratować budynku i ostatecznie został on rozebrany.

Jak poinformował dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze tuż przed godziną 2. - Płonął pustostan, budynek drewniany typu świdermajer. Cały obiekt był objęty pożarem i uległ doszczętnemu zniszczeniu - powiedział dyżurny. Doprecyzował też wymiary budynku: 22 na 10 metrów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Akcja gaśnicza trwała do godzin porannych. Uczestniczyło w niej 13 zastępów straży pożarnej. - Po ugaszeniu pożaru na miejscu trwały jeszcze prace rozbiórkowe. Konstrukcja została już całkowicie zburzona, żeby nie powodowała dalszych zagrożeń - przekazał dyżurny.

Świdermajery to drewniane budynki charakteryzujące się zdobieniami snycerskimi i przeszklonymi werandami. Przed II wojną światową pełniły głównie funkcję pensjonatów i były znakiem rozpoznawczym linii otwockiej. Od lat większość z nich jest w fatalnym stanie technicznym i popada w ruinę. Regularnie płoną.

Informowaliśmy też o pożarze świdermajera w Falenicy:

Pożar drewnianej willi w FalenicyLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Pożarna w Józefowie