Rozpylił gaz pieprzowy w czasie lekcji. Zarzuty dla 15-latka

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Archiwum TVN15-latek rozpylił gaz pieprzowy w czasie lekcji (zdj. ilustracyjne)

Policjanci interweniowali w jednej ze szkół podstawowych w Otwocku. Jak ustalili, jeden z uczniów rozpylił gaz w klasie podczas trwającej lekcji. Uczniowie zostali ewakuowani. - Sprawę 15-letniego "żartownisia" będzie rozpoznawał sąd rodzinny - przekazała oficer prasowa otwockiej policji młodsza aspirant Paulina Harabin.

Do zdarzenia doszło w czwartek. - Policjanci na co dzień zajmujący się problematyką nieletnich zostali poinformowani, że jeden z uczniów podczas trwającej lekcji rozpylił gaz pieprzowy. Prowadzący lekcję natychmiast otworzył drzwi i okna oraz ewakuował z pomieszczenia uczniów. Dzięki tej szybkiej reakcji, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń i nie wymagał hospitalizacji. Klasa była niedopuszczona do użytkowania, aż do chwili jej pełnego oczyszczenia z rozpylonego gazu - opisała Harabin.

Zarzut narażenia uczniów na niebezpieczeństwo

Dodała, że "policjanci niezwłocznie ustali 15-letniego autora głupiego żartu". - Nieletni usłyszał już zarzut dotyczący narażenia uczniów na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Teraz o jego dalszych losach zadecyduje sąd dla nieletnich - poinformowała policjantka.

Policjanci apelują przy okazji do rodziców, by uczulać swoje pociechy na poważne konsekwencje nieprzemyślanych żartów.

Czytaj również: Minister edukacji: wymagania na tegorocznych maturach będą obniżone

Minister edukacji: wymagania na tegorocznych maturach będą obniżone
Minister edukacji: wymagania na tegorocznych maturach będą obniżonetvn24

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN

Pozostałe wiadomości