Spłonął kolejny otwocki świdermajer. 12 osób ewakuowanych

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar świdermajera w OtwockuMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPożar świdermajera w Otwocku

Przy ulicy Reymonta w Otwocku doszło do pożaru drewnianej wilii. Jak poinformowała straż pożarna, ewakuowanych zostało 12 mieszkańców.

Chodzi o budynek przy Reymonta, na wysokości numeru 55. - Pożar wybuchł w mieszkaniu na drugim piętrze. Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu, ale z budynku ewakuowało się 12 osób. Większość opuściła go samodzielnie, jeszcze przed naszym przyjazdem, jednak pomocy wymagały dwie osoby z mieszkania, w którym doszło do pożaru - poinformował rzecznik otwockiej straży pożarnej Maciej Łodygowski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Spalony budynek to świdermajer. Łodygowski zastrzegł jednak, że klasyczne świdermajery są drewniane, a ten był otynkowany.

Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Akcja trwała około trzech godzin - od 8 do 11. - Na miejscu pracował także inspektor nadzoru budowlanego, który miał wydać decyzję, czy część mieszkańców może wrócić do budynku. Przyjechał również przedstawiciel urzędu miasta, który miał zapewnić lokale zastępcze dla poszkodowanych osób - podsumował Łodygowski.

Dwa tygodnie temu, 13 kwietnia, informowaliśmy o innym pożarze świdermajera przy ulicy Moniuszki w Otwocku. Budynku nie udało się uratować i ostatecznie został on rozebrany.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl