93-latka była okradana. Gotówkę znaleźli w butach opiekunki

Okradała starszą kobietę, którą się opiekowała (zdjęcie ilustracyjne)
Starsi ludzie często padają ofiarami oszustw. Policji nie zawsze udaje się odzyskać skradzione pieniądze
Źródło wideo: Dariusz Łapiński/Fakty TVN
W ręce policjantów wpadła opiekunka seniorki z Ostrołęki. Jak ustalili, kobieta mogła okradać 93-letnią podopieczną. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy niej amfetaminę.

We wtorek policjanci zostali skierowani do jednego z domów w Ostrołęce w związku ze zgłoszeniem kradzieży gotówki starszej kobiecie.

"Z ustaleń wynikało, że z mieszkania zniknęły pieniądze w łącznej kwocie 4200 złotych" - podał w komunikacie nadkom. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, pokrzywdzoną 93‑letnią kobietę oraz jej opiekunkę, która- jak się okazało - jako jedna z nielicznych miała dostęp do miejsc przechowywania gotówki.

Amfetamina w torebkach

"Opiekunka podczas czynności była wyraźnie zdenerwowana, jednak zaprzeczała, jakoby miała związek z kradzieżą. Dalsze działania policjantów szybko wykazały, że słowa kobiety mijały się z prawdą" - wyjaśnił policjant.

W trakcie kontroli rzeczy osobistych opiekunki policjanci znaleźli plastikowe pudełko oraz kilka torebek strunowych, w których znajdował się biały proszek. "Początkowo kobieta twierdziła, że jest to cukier, jednak po chwili przyznała, że mogą to być narkotyki" - dodał nadkom. Żerański.

Badanie zawartości torebki potwierdziło, że było to kilkadziesiąt porcji amfetaminy.

Gotówka w butach

Dodatkowo w obu butach opiekunki znaleziono torebki strunowe z gotówką w kwocie 4200 złotych oraz 3200 złotych, a także potwierdzenie wypłaty pieniędzy na nazwisko 93‑latki.

Opiekunka trafiła do policyjnej celi, a następnie usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i kradzieży. Grozi jej teraz do 10 lat więzienia.

Źródło: tvnwarszawa.pl
Czytaj także: