Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Okolice

Policja zlikwidowała magazyn z podróbkami zegarków. "Kupowali je na Litwie, ale pochodziły z Chin".

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Klienci kupowali podróbki na aukcjach internetowych

Policjanci znaleźli w magazynie pod Warszawą dwa tysiące podrabianych zegarków. Klienci kupowali je na aukcjach internetowych - ceny były konkurencyjne w porównaniu z oryginałami. - Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani, kupowali je na Litwie, ale pochodziły one z Chin - przekazał rzecznik mokotowskiej policji Robert Koniuszy.

Jak wskazał Koniuszy, na trop mężczyzn handlujących towarem z podrabianymi znakami towarowymi wpadli operacyjni z Wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej.

- Funkcjonariusze ustalili, że magazyn z podróbkami znajduje się w jednej z podwarszawskich wsi. Po zebraniu dowodów dających podstawy do przeszukania, łącznie z opinią biegłego, odwiedzili miejsce składowania zegarków, które za pośrednictwem aukcji internetowych trafiały na nadgarstki klientów. W hali magazynowej funkcjonariusze ujawnili około dwa tysiące sztuk zegarków - opisał policjant.

Dodał, że po wstępnych oględzinach nie było wątpliwości, że przedmioty są podróbkami opatrzonymi znakami towarowymi włoskich, niemieckich i amerykańskich marek, cieszących się dużą popularnością. - Wartość towaru została oszacowana wstępnie na około milion złotych - wyliczył.

W magazynie funkcjonariusze zastali również właścicieli nielegalnego biznesu. - Do policyjnego aresztu trafili 29-latek oraz jego o dwa i cztery lata młodsi wspólnicy. Mężczyźni twierdzili, że sprowadzali towar z Litwy. Policjanci ustalili jednak, że przedmioty pochodzą z Chin. Jako dowody w sprawie zabezpieczone zostały również faktury vat. Teraz przedsiębiorcy staną przed sądem, który może ich skazać na dwa lata więzienia - podsumował Robert Koniuszy.

Informowaliśmy o namierzonych przez policję magazynach podróbek w Kobyłce i w Piasecznie:

Policjanci zabezpieczyli prawie dziewięć tysięcy sztuk podróbekKSP

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości