TVN Warszawa | Okolice

Wjechał na przejazd, połamał półrogatkę i uciekł. Kolejarze przekazali policji nagranie

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kk//rzw
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim
PKP PLK / YouTubeNiebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim

Kolejarze publikują nagranie niebezpiecznej sytuacji w Nowym Dworze Mazowieckim. Kierowca auta osobowego wjechał na przejazd kolejowy mimo opadających rogatek. Jedna z nich wylądowała na masce samochodu i po chwili została wyłamana. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. O zdarzeniu zawiadomiono policję.

Sytuację zarejestrowały kamery monitoringu zamontowane na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim. 1 czerwca około godziny 23.00 "kierowca wjechał na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji świetno-dźwiękowej oraz opuszczających się rogatek" - przekazał naszej redakcji Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. - Uszkodził zamkniętą półrogatkę i odjechał z miejsca zdarzenia - dodał nasz rozmówca.

Jak podkreślił Wilgusiak, kierowca naraził swoim zachowaniem nie tylko siebie samego i współpasażerów, ale też spowodował utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Warszawa - Trójmiasto.

Nagranie zostało przekazane policji

Na miejsce zdarzenia skierowane zostały służby techniczne. - Do czasu usunięcia dewastacji urządzeń wprowadzono dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Pociągi zwalniały do 20 kilometrów na godzinę, maszyniści podawali sygnał "baczność", ostrzegając kierowców o zbliżaniu się pociągu - wyjaśnił Wilgusiak. Dodał, że rogatki zostały naprawione przed północą.

- Nagranie zostało przekazane policji w celu ustalenia sprawcy i ukarania go oraz pokrycia kosztów naprawy - zaznaczył Wilgusiak. 

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Kierowcy są sprawcami 99 procent wypadków na przejazdach

- Warto podkreślić, że 99 procent wypadków na przejazdach wynika z nieodpowiedzialności i karygodnego zachowania kierowców. Najczęściej popełnianymi przez kierowców błędami są: omijanie slalomem zamkniętych zapór, ignorowanie znaku stop, wjeżdżanie pod opadające rogatki, zbyt szybka jazda. To zagrożenie życia kierowcy, jego pasażerów oraz pasażerów i obsługi pociągów - zauważył przedstawiciel PKP PLK.

Dodał, że zdarza się lekceważenie zasady niewjeżdżania na tory, gdy nie ma możliwości zjazdu z przejazdu. Są też osoby jeżdżące "na pamięć", które kierują się przeświadczeniem, że "o tej porze nic nie jeździ". - Trzeba pamiętać, że czerwone światło absolutnie zakazuje wjazdu na skrzyżowanie. Zbliżając się do przejazdu, należy ograniczyć prędkość i zachować szczególną ostrożność, upewnić się, że nie zbliża się pociąg - przypomniał.

Czytaj też: Utknąłeś na przejeździe? Wjedź w szlaban! Naprawy pokryje ubezpieczenie

Autor:kk//rzw

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP PLK / YouTube

Pozostałe wiadomości