Skupował trzodę i bydło. Weterynarz miał wątpliwości. 313 zarzutów dla 30-latka

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Do zdarzenia w powiecie płońskim (woj. mazowieckie)
Do zdarzenia w powiecie płońskim (woj. mazowieckie)
Google Maps
Google Maps Do zdarzenia w powiecie płońskim (woj. mazowieckie)

Aż 313 zarzutów usłyszał 30-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto. Mężczyzna, zajmując się skupem trzody i bydła, nie przestrzegał przepisów ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Dochodzenie prowadzone przez płońskich policjantów zakończyło się skierowaniem do sądu obszernego aktu oskarżenia - przekazała policja w Płońsku.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa płońskiej Komendy Powiatowej Policji kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, tamtejsi funkcjonariusze zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej przez ostatnie kilka miesięcy pracowali nad sprawą nieprzestrzegania przepisów dotyczących przewozu zwierząt - zgłoszenie o tym wpłynęło od jednego z lekarzy weterynarii.

Nie informował weterynarza

Zawiadomienie o nieprzestrzeganiu przepisów związanych z przewozem zwierząt dotyczyło 30-letniego mieszkańca gminy Nowe Miasto, prowadzącego działalność w zakresie skupu trzody chlewnej oraz bydła. W latach 2021-2022 - jak wyjaśniła rzeczniczka płońskiej policji, odnosząc się do zgłoszenia - mężczyzna miał nie wywiązywać się z obowiązku informowania lekarza weterynarii o każdym planowanym załadunku, przewozie i wyładunku zwierząt hodowlanych.

313 zarzutów dla 30-latka

- Żmudna praca funkcjonariuszy, skrupulatne gromadzenie i analiza materiałów pozwoliły na postawienie 30-latkowi aż 313 zarzutów, związanych z niestosowaniem się do przepisów ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Obszerny akt oskarżenia skierowany został już do płońskiego sądu - podkreśliła kom. Drężek-Zmysłowska. Dodała, iż za ujęte w akcie oskarżenia czyny mieszkańcowi gminy Nowe Miasto grozi wysoka kara grzywny i rok pozbawienia wolności. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości