Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

TVN Warszawa | Okolice

Burmistrz otworzył przesyłkę i źle się poczuł. W kopercie był projekt uchwały obniżającej mu pensję

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
dg/r
Źródło:
PAP
Google MapsUrząd miasta w Milanówku

Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski po otwarciu zaadresowanej do urzędu przesyłki źle się poczuł. Strażacy z grupy ratownictwa chemicznego sprawdzili sekretariat i gabinet samorządowca, ale nie wykryli zagrożenia, a przesyłkę przejęła policja. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, w kopercie był... projekt uchwały zmniejszający wynagrodzenie burmistrza.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu, kiedy sekretarka burmistrza przyniosła do jego gabinetu plik dokumentów. Po zapoznaniu się z nimi burmistrz źle się poczuł. Powiadomiono policję; na miejsce przyjechała także straż pożarna, w tym stołeczna grupa ratownictwa-chemicznego. - Zacząłem się bardzo źle czuć. Piekły mnie oczy, zaczęło mnie dusić, miałem swędzenie na skórze całego ciała i stan przedomdleniowy - opowiadał burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski.

Projekt uchwały dotyczący zmniejszenia zarobków

Burmistrz wykluczył przypadkową koincydencję i dodał, że podobne objawy miała również jego sekretarka. Oboje zostali - jak mówi - poddani badaniom toksykologicznym i są pod nadzorem lekarzy. - Nie mam pojęcia, co to było i co miało to spowodować. Warto wiedzieć, że jest pewna grupa osób - w mieście, w którym mieszkają wspaniali ludzie - która się nie pogodziła z tym, że zostałem burmistrzem - opowiadał Remiszewski. Dodał, że grupa ta jest mocno zaktywizowana. - Nasiąknięta agresją, hejtem w moją stronę. Osoby, które dość skutecznie rezonują w mediach społecznościowych - powiedział.

Dopytywany o dokumenty poinformował, że chodzi o projekt uchwały obywatelskiej dotyczący obniżenia pensji do minimum. Dodał, że projekt taki musi spełniać określone kryteria, a w przypadku gminy takiej jak Milanówek musi się pod nim podpisać co najmniej 200 osób. - Nie wykluczam, że dojdzie do wielowątkowego dochodzenia i być może wszystkie osoby, które się podpisywały pod tym projektem uchwały zostaną przesłuchane - powiedział.

Dodał, że to już nie pierwsze działanie wymierzone w jego osobę. - Miesiąc po tym jak zostałem burmistrzem, w styczniu 2019 roku, zostały skierowane do mnie groźby karalne. Człowiek, który mi groził, został skazany prawomocnym wyrokiem - powiedział. Poinformował, że w podobnej sprawie toczy się jeszcze inne postępowanie.

Straż pożarna nie stwierdziła zagrożenia

Informację o interwencji w Urzędzie Miasta w Milanówku potwierdzają Państwowa Straż Pożarna i policja. Pełniący obowiązki komendanta powiatowego PSP w Grodzisku Mazowieckim st. bryg. Krzysztof Tryniszewski poinformował, że chemicy podjęli działania i weszli do pomieszczenia, gdzie była przesyłka. - Wykonali pomiary pod kątem chemicznym, biologicznym i radiologicznym. Prześwietlili pomieszczenia również pod kątem pirotechnicznym - przekazał Tryniszewski.

Dodał, że urządzenia nie wykazały jednak żadnego zagrożenia. Sekretariat i gabinet zostały zdezynfekowane, a dokumenty zostały przekazane policji. - Dokumentacja, która rzekomo miała doprowadzić burmistrza do złego samopoczucia, została zabezpieczona. Na chwilę obecną nie ujawniono żadnych substancji, które mogłyby do tego doprowadzić - powiedział asp. sztab. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Janowiec dodał, że trwają czynności w celu ustalenia, czy będą podstawy do wszczęcia postępowania w tej sprawie.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o podwyższonym poziomie promieniowania na składowisku odpadów w Radiowie:

Substancja radioaktywna w zakładzie oczyszczania w Radiowie
Substancja radioaktywna w zakładzie oczyszczania w RadiowieMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości