Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

TVN Warszawa | Okolice

Punkty szczepień w 10 kościołach na Mazowszu

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Wszyscy się szczepią, to dlaczego ja nie?". Polacy mówią, dlaczego się zaszczepiliTVN24
wideo 2/14
Akcja "Szczepię się, bo...". Polacy mówią, dlaczego się szczepią

Niedzielna akcja szczepień na Mazowszu. Tym razem wojewoda postawił na współpracę z duchownymi. Zorganizował dziesięć punktów szczepień w parafiach.

- Szczepienie jest jedyną formą walki z wirusem, jedyną szansą, że wirus wyginie i nie będzie już nikogo zabijał. Nie wiemy w jakiej formie przyjdzie czwarta fala. Czy będzie wymagała bardziej ścisłej izolacji, zamknięcia znowu ludzi w domach, zamknięcia szkół i gospodarki. Ile istnień zabierze. Dlatego ważne jest, aby zaszczepiło się jak najwięcej mieszkańców naszej parafii, naszej gminy, naszego województwa, kraju, wreszcie świata – seniorzy, osoby dorosłe i młodzież. Dlatego bardzo proszę, aby zachęcali Państwo swoich bliskich i znajomych do poddania się szczepieniu – powiedział Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki.

Wojewoda w sprawie szczepień postanowił podjąć współpracę z parafiami. W niedzielę, 1 sierpnia w dziesięciu parafiach na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzona akcja szczepień. Punkty będą otwarte od godziny 8:00 do 15:00. W każdym z punktów będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Gdzie można się zaszczepić?

Punkty szczepień zostaną przygotowane przy dziesięciu parafiach: - Parafia Rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika i Aniołów Stróżów w Zbuczynie, - Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Wiśniewie, -  Parafia Świętego Leonarda w Łopacinie, -  Parafia pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Klukowie, -  Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Onufrego w Staroźrebach, -  Parafia pw. Wszystkich Świętych w Gozdowie, - Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Łęgu Starościńskim, - Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Lipnikach, - Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu, - Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Wawrzyńca w Głowaczowie.

Jak informuje wojewoda, obecnie w Polsce osób w pełni zaszczepionych jest zaledwie 17 mln. W województwie mazowieckim osób w pełni zaszczepionych jest prawie 2,5 mln (dane z 29 lipca).

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: