TVN Warszawa | Okolice

Policja: zmyślili wypadek i próbowali oszukać 82-latkę

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSPDwóch mężczyzn próbowało oszukać 82-letnią kobietę metodą "na policjanta"

Gotówkę oraz biżuterię wartą 12 tysięcy złotych mogła stracić 82-letnia mieszkanka Marek, którą próbowano oszukać metodą "na policjanta".

Kilka dni temu do funkcjonariuszy z komisariatu w Markach zgłosił się mężczyzna informując, że ktoś chciał wyłudzić od jego cioci pieniądze i biżuterię.

- Z przekazanych przez niego informacji wynikało, że do 82-latki zadzwonił jakiś mężczyzna podając się za policjanta i poinformował ją, że jeden z członków jej rodziny spowodował wypadek drogowy na Mazurach, za co może mu grozić poważna kara, jednak on jako "funkcjonariusz policji" może to załatwić, potrzebne są jednak do tego pieniądze - przekazał Tomasz Sitek z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Podejrzany zatrzymany kilkanaście minut później

Kobieta przejęła się losem krewnego i poinformowała dzwoniącego, że posiada siedem tysięcy złotych. Ten jednak stwierdził, że to zbyt mało i zażądał złotej biżuterii. Jak rekacjonują funkcjonariusze, kobieta zgodziła się i umówiła się na przekazanie kosztowności przed swoim domem.

Kiedy na umówionym miejscu pojawiła się osoba, która miała odebrać gotówkę, na miejsce przyjechał też siostrzeniec 82-latki, i w porę zareagował - do przekazania pieniędzy nie doszło. Mężczyzna, który miał je odebrać, wsiadł do białej toyoty i odjechał. Powiadomieni o fakcie o policjanci rozpoczęli poszukiwania samochodu. Namierzyli go kilkanaście minut później.

- W samochodzie oprócz kierowcy świadczącego usługi transportowe przebywał znany im osobiście 45-latek. Mężczyzna został zatrzymany jako osoba podejrzewana o usiłowanie oszustwa metodą "na policjanta". Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali 49-latka, który również miał brać udział w tym przestępstwie. Obaj trafili do policyjnej celi - dodał Sitek

Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania oszustwa metodą "na policjanta", w wyniku którego poszkodowana 82-latka mogła utracić mienie o wartości blisko 12 tysięcy złotych. Prokurator wystąpił z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie, do którego przychylił się Sąd Rejonowy w Wołominie. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat więzienia.

O podobnej próbie oszustwa informowaliśmy na tvnwarszawa.pl pod koniec lutego:

Zatrzymali 34-latka, gdy przyszedł po pieniądze
Zatrzymali 34-latka, gdy przyszedł po pieniądzeKSP

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości