Ponad sześć godzin walczyli z ogniem. W pożarze zginęła młoda kobieta

Autor:
mg/r
Źródło:
tvnarszawa.pl
OSP BudziskaPożar mieszkania w Łochowie

W pożarze mieszkania w Łochowie zginęła młoda kobieta. Pozostałym mieszkańcom budynku udało się ewakuować. Akcja gaśnicza trwała ponad sześć godzin. Spłonęła górna kondygnacja.

W poniedziałek w nocy straż pożarna została skierowana do pożaru budynku mieszkalnego przy ulicy Dolnej w Łochowie. Po dotarciu pod wskazany adres strażacy zastali budynek całkowicie objęty płomieniami. Przystąpili do akcji gaśniczej.

Wcześniej dowiedzieli się, że budynek opuściły najprawdopodobniej cztery z pięciu mieszkających tam osób. "Z racji na dynamikę i rozwój pożaru nie było możliwości wejścia do środka, bezpośredniego ratunku. Dogaszanie budynku potwierdziło najgorsze" - poinformowała na Facebooku OSP Budziska, biorąca udział w akcji.

W pożarze zginęła jedna osoba

Jak poinformował Dariusz Maciąg, piąta osoba, przebywająca w budynku, zginęła. Była to młoda kobieta.

Sam budynek jest mocno zniszczony. - Górna kondygnacja doszczętnie spłonęła oraz się zawaliła - przekazał nam Dariusz Maciąg z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie.

Podczas akcji gaśniczej skupiono się na ochronie sąsiedniego budynku mieszkalnego. Poza nadpaloną elewacją i elementami poszycia dachu budynek udało się obronić i uratować.

Pożar mieszkania w ŁochowieOSP Budziska

Akcja gaśnicza trwała prawie sześć i pół godziny, brało w niej udział sześć zastępów straży pożarnej. Po zakończonych działaniach gaśniczych na miejscu prace dochodzeniowo-śledcze podjęła policja oraz prokuratura.

Autor:mg/r

Źródło: tvnarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: OSP Budziska

Pozostałe wiadomości