"Uciekający na rowerze wiózł ze sobą łóżko polowe"

Autor:
mg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP w LegionowiePolicjant z zatrzymanym mężczyzną

Mężczyzna z Legionowa miał okradać piwnice. Jego łupem padło między innymi łóżko polowe, które następnie próbował przetransportować... rowerem.

W czwartek około godziny 8.30 legionowscy policjanci otrzymali informację o włamaniu do piwnicy przy Przemysłowej. Na miejscu czekał na nich jeden z mieszkańców domu, w którym doszło do włamania. Z relacji mężczyzny wynikało, że w godzinach porannych nieznany sprawca rozciął kłódkę zabezpieczającą piwnicę i ukradł łóżko polowe. Mieszkaniec widział mężczyznę wychodzącego z łóżkiem z budynku i przekazał funkcjonariuszom rysopis włamywacza.

Na rowerze z łóżkiem i promilami we krwi

- Legionowscy patrolowcy od razu przystąpili do poszukiwań. W wyniku penetracji pobliskiego terenu zauważyli osobę, odpowiadającą rysopisowi podejrzewanego o popełnienie przestępstwa. Uciekający na rowerze wiózł ze sobą łóżko polowe. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Kierował rowerem, mając ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - poinformowała aspirant Agata Halicka.

Skradzione łóżko trafiło z powrotem do właściciela. 68-letni mężczyzna został zaś zatrzymany za kradzież z włamaniem oraz kierowanie pod wpływem alkoholu. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także: Auto skradzione na Bemowie, odzyskano na Pradze. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o kradzież samochodu
Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o kradzież samochoduKRP VI

Autor:mg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Legionowie

Pozostałe wiadomości