TVN Warszawa | Okolice

Mężczyzna zatrzymany za napad w windzie. Policja szuka drugiego z podejrzanych

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke/pm
Źródło:
PAP
Zatrzymanie 25-latka (wideo bez dźwięku)
KPP w Legionowie Zatrzymanie 25-latka

Do ataku doszło w windzie w jednym z bloków w Legionowie. Dwóch mężczyzn napadło kobietę i ukradło jej okulary warte cztery tysiące złotych. Policja nadal szuka jednego z napastników.

Jak przekazała w czwartek podkomisarz Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o rozboju w jednym z bloków w Legionowe. - Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że została zaatakowana w windzie przez dwóch mężczyzn - podała policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Zaskoczony zatrzymaniem"

Według pokrzywdzonej, napastnicy użyli wobec niej gazu i próbowali ukraść torebkę. - Kiedy kobieta zaczęła krzyczeć, mężczyźni spłoszyli się. Nie udało im się ukraść torebki, ale zabrali kobiecie okulary korekcyjne o wartości czterech tysięcy złotych - poinformowała Stopińska.

- Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Przeprowadzili szereg ustaleń i sprawdzeń operacyjnych, które doprowadziły ich do 25-letniego mieszkańca Warszawy - podała dalej policjantka. Jak przekazała, mężczyzna był zaskoczony zatrzymaniem.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli u niego słoik, w którym było ponad 50 gramów marihuany, oraz gaz.

Słoik z marihuaną znaleziony u 25-latkaKPP w Legionowie

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Dodatkowo odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu 25-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. - Policjanci i prokurator dalej prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania drugiego z podejrzanych - dodała podkomisarz.

Autor:katke/pm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Legionowie

Pozostałe wiadomości