Jeszcze tylu nowych zakażeń w Warszawie i na Mazowszu nie było

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
25.03: Ponad 34 tysiące nowych zakażeń. Najwięcej od początku pandemii
25.03: Ponad 34 tysiące nowych zakażeń. Najwięcej od początku pandemii TVN24
wideo 2/5
TVN2425.03: Ponad 34 tysiące nowych zakażeń. Najwięcej od początku pandemii

W czwartek rządowa strona raportująca dzienne statystyki dotyczące koronawirusa podała, że w Warszawie odnotowano ponad dwa tysiące nowych przypadków. To najwięcej od początku pandemii. Na Mazowszu odnotowano łącznie ponad pięć tysięcy przypadków.

W Warszawie - jak czytamy na rządowej stronie - od ostatniej doby potwierdzono łącznie 2320 nowych przypadków koronawirusa. To najwięcej od czasu pojawienia się pierwszego zachorowania na COVID-19 w stolicy. Dzień wcześniej potwierdzono 1875 zachorowań. Wówczas była to do tamtej pory największa liczba zakażeń.

Z raportu wynika także, że zmarły łącznie 24 osoby - wszystkie z powodu COVID-19 i chorób współistniejących.

Z kolei resort zdrowia poinformował, że łącznie w kraju potwierdzono w czwartek 34 151 nowych zakażeń. Zmarło łącznie 520 osób.

Koronawirus na Mazowszu

W województwie mazowieckim odnotowano 5104 nowe przypadki. To również najwięcej zakażeń odnotowanych od początku pojawienia się pandemii w województwie. Mazowieckie to w czwartek drugi region po Śląsku (5430 przypadków) z największym dobowym przyrostem zachorowań na COVID-19.

Jak poinformowała rządowa strona, od ostatniej doby na Mazowszu zmarło 59 osób: 54 z powodu COVID-19 i chorób współistniejących oraz pięć wyłącznie z powodu COVID-19.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości