Przygotuj się na:

ZAMYKAJĄ ZAWROTKĘ NA POW

Znika tymczasowa zawrotka w miejscu, gdzie Południowa Obwodnica Warszawy łączy się z Puławską. Zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców od poniedziałkowego wieczoru. Drogowcy wyjaśniają, że powodem ich wprowadzenia są prace zmierzające do połączenia funkcjonującej już trasy S2 z ursynowskim odcinkiem.

Prawie dwa tysiące nowych zakażeń na Mazowszu. Trudna sytuacja w Piasecznie

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ministerstwo Zdrowia: Niemal 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 282 osobyTVN24
wideo 2/5
TVN24Ministerstwo Zdrowia: Niemal 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 282 osoby

1772 nowe zakażenia koronawirusem wykryto we wtorek na Mazowszu. Niemal połowa wszystkich przypadków pochodzi ze stolicy. Trudna sytuacja jest w powiecie w piaseczyńskim, który w niedzielę był piątym powiatem w Polsce, pod względem liczby zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 9954 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. Najwięcej z nich dotyczy województwa mazowieckiego, gdzie wykryto 1772 infekcje. Resort poinformował też o śmierci 282 zakażonych osób w całej Polsce. Z powodu COVID-19 ostatniej doby na Mazowszu zmarło 37 osób. U 12 z nich nie wykryto chorób współistniejących. Aktualnie na Mazowszu koronawirusa wykrywa się u 3,26 osób na 10 tysięcy mieszkańców.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Z kolei w stolicy we wtorek potwierdzono 833 zakażenia koronawirusem. Od początku tygodnia widać zmniejszenie się liczby pozytywnych przypadków (w sobotę było ich 1125, zaś w niedzielę - 1183), jednak już od dawna tendencją w statystykach tygodniowych jest to, że w poniedziałki i wtorki ministerstwo informuje o mniejszej liczbie zakażeń. Chodzi o to, że w weekendy wykonuje się mniej testów. W Warszawie współczynnik zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców wynosi 4,64.

Ostatniej doby w Warszawie z powodu COVID-19 zmarło dziewięć osób. Jak podaje resort zdrowia, tylko jedna z nich nie cierpiała na schorzenia współistniejące.

Najwięcej zakażeń w piaseczyńskim

Jeśli chodzi o poszczególne powiaty w województwie mazowieckim, to w niedzielę najgorzej sytuacja wyglądała w piaseczyńskim. Jak podawały lokalne media, ten powiat znalazł się wtedy na piątym miejscu w Polsce pod względem liczby zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Zakażeń było tam tego dnia 198, przez co wskaźnik na 10 tysięcy mieszkańców wyniósł 10,45. Inne powiaty, które w niedzielę miały więcej niż sto zakażeń to legionowski (143), pruszkowski (122) i wołomiński (141).

We wtorek piaseczyński z 80 nowymi zachorowaniami znowu jest pierwszy w województwie, po Warszawie, pod względem liczby pozytywnych przypadków, jednak biorąc pod uwagę wskaźnik zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców (4,22) sytuacja wygląda gorzej w innych powiatach. I tak w legionowskim ten wskaźnik wyniósł 6,03 (72 zakażenia), w sochaczewskim 5,76 (49 zakażeń), a w warszawskim zachodnim 5,44 (65).

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: