Koronawirus w szpitalu w Wołominie. Zamknięty oddział

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/ran
Źródło:
PAP
205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w PolsceTVN24
wideo 2/2
TVN24205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

W Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w podwarszawskim Wołominie potwierdzono trzy przypadki zakażenia. Oddział neurologiczny został zamknięty.

O potwierdzonych przypadkach zakażenia poinformował sam szpital. "Oddział neurologiczny jest zamknięty i nie przyjmuje pacjentów z powodu otrzymania pozytywnych wyników w kierunku koronawirusa u 1 pacjenta oraz 2 osób z personelu" - czytamy we wpisie na profilu placówki na Facebooku.

Szpital przekazał również, że osoby, które miały kontakt z zakażonymi, zostały objęte kwarantanną.

W związku ze wstrzymaniem przyjęć na oddział neurologii szpital zamieścił dla pacjentów listę placówek, które prowadzą zastępstwa w poszczególne dni od początku tego tygodnia.

"O dalszych podjętych działaniach będziemy państwa na bieżąco informować" – zapowiedziała placówka.

Ponad 27 tysięcy osób zakażonych

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 205 nowych, potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach koronawirusa w Polsce. Dotyczą one województw: śląskiego (126 osób), małopolskiego (26), podlaskiego (15), świętokrzyskiego (14), opolskiego (sześć), pomorskiego (pięć), dolnośląskiego (cztery osoby), lubelskiego (cztery), lubuskiego (dwie), kujawsko-pomorskiego (jedna osoba), wielkopolskiego (jedna) i zachodniopomorskiego (jedna).

Resort poinformował też o śmierci kolejnych sześciu osób. To 73-letnia kobieta (Poznań), 60-letnia kobieta (Łódź), 76-letni mężczyzna, 73-letnia kobieta i 73-letni mężczyzna (Zgierz w woj. łódzkim) i 69-letni mężczyzna (Rybnik w woj. śląskim).

Od 1 kwietnia pięciokrotnie notowano dobowy wzrost zachorowań na poziomie ponad 500 przypadków. 19 kwietnia potwierdzono zakażenie u 545 osób, 12 maja - u 556, 6 czerwca - u 576, a 7 czerwca - u 575. W poniedziałek 8 czerwca resort przekazał informację o najwyższej od początku epidemii dobowej liczbie potwierdzonych przypadków w Polsce; było ich tego dnia 599.

Czytaj więcej w raporcie tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje.

Autor:mp/ran

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: