Mężczyzna na kwarantannie zatrzymany. Usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicjanci zatrzymali mężczyznę (zdj. ilustracyjne)

Mężczyzna z powiatu ostrołęckiego przebywał z bliskimi na kwarantannie. Jak twierdzi policja, 47-latek znęcał się nad nimi. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Jak poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podkomisarz Tomasz Żerański, w piątek wieczorem dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące przemocy w rodzinie. Chodziło o awanturującego się mężczyznę w jednym z mieszkań w powiecie ostrołęckim. Według policji 47-latek groził swoim bliskim, uderzył żonę oraz zniszczył telewizor oraz telefon.

Zarzuty znęcania się nad rodziną

Jak przekazała dalej policja, ponieważ rodzina była objęta kwarantanną, na miejsce pojechali funkcjonariusze wyposażeni w indywidualne środki ochrony. Agresywny mężczyzna został w mieszkaniu, jego rodzina wyszła przed dom. Policjanci opisali, że zachowanie mężczyzny wskazywało, na to, że był pod wpływem alkoholu.

47-latek został przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, które jest przystosowane do przebywania w nim osób poddanych kwarantannie. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się nad rodziną. Jak zaznacza policja, grozi mu za to do pięciu lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o karach za nieprzestrzeganie nowego rozporządzenia:

Przez głośniki radiowozów apelują o pozostanie w domach
Przez głośniki radiowozów apelują o pozostanie w domachKSP

Autor:katke/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości