Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Okolice

Mówili, że doszło do zderzenia, bo przestraszyli się niedźwiedzia. Policjanci nie dali wiary wyjaśnieniom

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja w PiaseczniePolicjanci zatrzymali jednego z uczestników zderzenia

Policjanci usłyszeli od uczestników kolizji drogowej w gminie Konstancin-Jeziorna, że do zderzenia doszło ze strachu przed przechodzącym przez jezdnię niedźwiedziem. - Najwyraźniej wcześniej nie sprawdzili, że ostatni niedźwiedź na Mazowszu widziany był w pod koniec XVII wieku - zwracają uwagę funkcjonariusze.

Rzecznik piaseczyńskiej policji Jarosław Sawicki informuje, że zgłoszenie o kolizji otrzymali we wtorek po północy z okolic miejscowości Parcela. Na miejsce wezwali ich sami uczestnicy zdarzenia.

Pierwszy niedźwiedź od XVII wieku

- Z ustaleń policjantów wynika, że 34-letni kierowca toyoty zderzył się z jadącym tuż przed nim mercedesem kierowanym przez 25-latka. Ten z kolei zderzył się z poprzedzającym go samochodem marki BMW, za kierownicą którego siedział 29-latek - relacjonuje Sawicki.

Wyjaśnia też, że policjanci od uczestników kolizji usłyszeli, że mężczyźni się nie znają i że każdy z nich odbywał nocną przejażdżkę. - Pojazdy zderzyły się tuż po tym, jak ich kierowcy przestraszyli się przebiegającego przez jezdnię niedźwiedzia - właśnie takie okoliczności zgodnie przedstawili oni policjantom. Najwyraźniej wcześniej nie sprawdzili, że ostatni niedźwiedź na Mazowszu widziany był w pod koniec XVII wieku - zwraca uwagę rzecznik.

"Sprawa jest rozwojowa"

Policjanci nie dali wiary wyjaśnieniom mężczyzn. - Działanie mogło być celowe i zaplanowane, możemy mieć tu do czynienia z próbą wymuszenia odszkodowania - zauważa Sawicki i informuje, że jeden z kierowców został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. - Sprawa ma charakter rozwojowy - podsumowuje policjant.

W tym tygodniu pisaliśmy również o mężczyźnie podejrzewanym o spowodowanie 90 kolizji drogowych:

Zatrzymano podejrzanego o celowe spowodowanie 90 kolizjiTVN24

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Piasecznie