TVN Warszawa | Okolice

Zaatakował nożem trzech mężczyzn, jednego ciężko ranił. Zarzuty i areszt dla 43-latka

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policjanci z Karczewa zatrzymali nożownika

Policjanci z Karczewa zatrzymali 43-latka podejrzanego o zaatakowanie nożem trzech mężczyzn, z którymi wcześniej pił alkohol. Usłyszał trzy zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa. Został tymczasowo aresztowany.

Jak podała Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, do zdarzenia doszło w niedzielę około trzeciej w nocy. - Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie zostali wezwani na interwencję na terenie miasta, gdzie doszło do awantury - podała policjantka. Na miejscu ustalili, że agresywny 43-latek zaatakował nożem trzech mężczyzn, z którymi pił alkohol. - Jeden z nich, dźgnięty nożem w szyję i głowę odniósł poważne, zagrażające życiu obrażenia. Awanturę zauważyły osoby postronne, które wezwały pomoc. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala - relacjonuje Harabin.

Policjanci obezwładnili napastnika. Mężczyzna był pijany. Badanie wskazało ponad jeden promil alkoholu. 43-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. W trakcie oględzin policjanci zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej mężczyzna zadawał ciosy.

W tej sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Otwocku. - Prokurator przedstawił 43-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa oraz dwa zarzuty naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia - poinformowała Harabin. Dodała, że na wniosek prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym areszcie dla podejrzanego.

Informowaliśmy o kłótni i ataku nożem w bloku na Woli:

Atak nożownika na Woli
Atak nożownika na WoliArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Otwocku

Pozostałe wiadomości