W Józefowie spłonął świdermajer. 22 osoby ewakuowane

Aktualizacja:
Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W Józefowie spłonął dom
W Józefowie spłonął dom Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plW Józefowie spłonął dom

W nocy z piątku na sobotę w Józefowie koło Otwocka doszło pożaru drewniano-murowanego budynku mieszkalnego. 22 osoby ewakuowały się jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Z ogniem walczyło około 50 ratowników.

Jak ustalił reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, pożar wybuchł w nocy w budynku przy Zawiszy Czarnego w Józefowie. Informację potwierdziła straż pożarna.

- Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy po godzinie drugiej. Pożar wybuchł w budynku drewniano-murowanym parterowym o powierzchni około 34 na 18 metrów. Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy straży pożarnej, pożar był już w fazie rozwiniętej. Przed naszym przybyciem z budynku ewakuowały się 22 osoby. Nikt nie został poszkodowany - przekazał Maciej Łodygowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku.

Pożar domu w JózefowieOSP Józefów

Strażak przekazał, że w akcji gaśniczej brało udział około 18 zastępów straży, czyli około 50 ratowników. - Nasze działania polegały na ugaszeniu ognia, częściowej ewakuacji mienia oraz przeszukaniu pogorzeliska. Na miejscu był burmistrz, który zadeklarował pomoc w znalezieniu schronienia dla ewakuowanych z budynku osób - dodał strażak.

Artur Węgrzynowicz przekazał, że budynek spłonął doszczętnie. - Na miejscu pojawił się ciężki sprzęt. Trwają prace rozbiórkowe - dodał.

Informację o pożarze zamieścił w mediach społecznościowych burmistrz Józefowa Marek Banaszek. "22 osoby straciły cały dobytek, w tej chwili służby miejskie organizują lokale zastępcze. Na pewno potrzebna będzie sąsiedzka pomoc. Na szczęście prawdopodobnie nie ma ofiar" - napisał na Facebooku burmistrz.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości