Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Okolice

Prokuratura: areszt dla 41-latki za zabicie psa matki. "Działała w sposób drastyczny"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicja (zdjęcie ilustracyjne)

Sąd Rejonowy w Otwocku na wniosek prokuratury zadecydował o tymczasowym areszcie dla 41-letniej Małgorzaty K. Kobiecie przedstawiono zarzuty: zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem, znęcania się nad matką i kradzieży z włamaniem.

Zastępca rzecznika Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, prok. Remigiusz Krynke przekazał, że do zdarzenia doszło 18 września w Józefowie, koło Otwocka. Kobieta miała m.in. brutalnie pobić i dusić psa swojej matki. 41-letnia Małgorzata K. została zatrzymana 21 września, mieszkała z rodzicami od niedawna, wcześniej przebywała za granicą.

"Zarzut zabicia psa należącego do matki"

- Kobiecie został przedstawiony zarzut zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy szpic miniaturowy, należącego do matki podejrzanej. Małgorzata K. działała w sposób drastyczny. Ponadto prokurator przedstawił podejrzanej trzy inne zarzuty dotyczące znęcania się nad swoją matką, kradzieży z włamaniem do samochodu do niej należącego oraz kradzieży innych przedmiotów na szkodę rodziców podejrzanej – podał prok. Krynke. Według prokuratury Małgorzata K. ukradła m.in. kosiarkę i elektronarzędzia.

Kobieta nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i – jak przekazał prok. Krynke - złożyła wyjaśnienia sprzeczne z zebranymi w sprawie dowodami. Na skutek złożonego przez Prokuratora Rejonowego w Otwocku wniosku, otwocki sąd rejonowy zastosował wobec Małgorzaty K. areszt tymczasowy. Za przestępstwa, których popełnienie zarzuca jej prokuratura, 41-latce grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Informowaliśmy w ubiegłym roku o prawomocnym skazaniu Bartosza D. za okrutne pobicie psa Fijo:

Sąd: bezwzględne więzienie za skatowanie Fijo
Sąd: bezwzględne więzienie za skatowanie FijoHistorię tego szczeniaka poznała niemal cała Polska. Fijo miał złamane prawie wszystko. Wyrok na właściciela i oprawcę jest bardzo ważny, bo to bezwzględne więzienie.Fakty TVN

Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości