Jazdę zakończył na ogrodzeniu, uszkodził też elewację. Był pijany

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Do zdarzenia doszło w Janówku Pierwszym

W środę wieczorem kierujący mazdą uderzył w ogrodzenie posesji w Janówku Pierwszym niedaleko Legionowa. - W chwili zdarzenia kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie - przekazała komisarz Justyna Stopińska, rzeczniczka legionowskiej policji.

Jak opisała policja, do zdarzenia doszło przed północą, na terenie gminy Wieliszew. Z pierwszych informacji wynikało, że w ogrodzenie jednej z posesji wjechała mazda. - Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Kierującym mazdą okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna w czasie jazdy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie niezamieszkałej posesji. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł żadnych obrażeń - opisała Stopińska. I dodała: - 36-latek w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Po wykonaniu niezbędnych czynności mieszkaniec powiatu został przekazany pod opiekę wskazanej osoby.

Stracił prawo jazdy

Policjantka podkreśliła, że "nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy", a za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. - Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata - przypomniała Stopińska.

Na miejscu pracowali także strażacy. "Nasze działania polegały na odłączeniu akumulatora i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podczas wyciągania samochodu przez pomoc drogową prowadziliśmy ruch wahadłowy na ul. Nowodworskiej" - czytamy na facebookowej stronie OSP Janówek - Góra.

Na zdjęciach, które udostępnili strażacy, widać, że samochód uszkodził też elewację budynku znajdującego się na posesji. Samochód miał całkowicie rozbity przód.

Zobacz także: Autobus wjechał w zaparkowane samochody

Autobus wjechał w zaparkowane auta
Autobus wjechał w zaparkowane autaTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ochotnicza Straż Pożarna Janówek - Góra

Pozostałe wiadomości