TVN Warszawa | Okolice

Nowy szef mazowieckiej PO. W Warszawie na czele zostaje Marcin Kierwiński

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Gawkowski: silna Platforma Obywatelska to silna opozycja
Gawkowski: silna Platforma Obywatelska to silna opozycjaTVN24
wideo 2/4
TVN24Gawkowski: silna Platforma Obywatelska to silna opozycja

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec został wybrany na nowego szefa mazowieckich struktur partii. "Za" głosowało ponad 90 procent działaczy. Na czele warszawskiego PO bez zmian - na swoim stanowisku pozostaje sekretarz generalny partii Marcin Kierwiński.

W sobotę w całej Polsce odbywały się wybory nowych władz partii - przewodniczącego, a także m.in. szefów struktur powiatowych i regionalnych Platformy. Głosowania miały charakter powszechny. Zorganizowano je na wzór wyborów państwowych - w lokalnych siedzibach PO stanęły urny wyborcze, do których członkowie ugrupowania mogli oddawać swe głosy.

Jan Grabiec jedynym kandydatem na Mazowszu

Na Mazowszu jedynym kandydatem na szefa regionu był pochodzący z Legionowa rzecznik PO Jan Grabiec. Jak wynika z protokołu wyborczego, który poznała PAP, za jego wyborem głos oddało 1624 działaczy (93,7 proc.), przeciwko - 109.

Początkowo swą kandydaturę zgłosił także dotychczasowy przewodniczący mazowieckich struktur PO, europoseł Andrzej Halicki, jednak w tym tygodniu wycofał się ze startu w wyborach i poparł Grabca. Ma zostać jednym z wiceszefów mazowieckiej Platformy.

Stołecznej Platformie, tak jak dotychczas, ma przewodzić sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

Marcin Kierwiński rządzi warszawską Platformą

Kandydującego na szefa partii Donalda Tuska poparło w sobotę 97,3 proc. członków Platformy. Frekwencja wyborcza wyniosła 73,3 proc.

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości