"Wymachiwał maczetą i trzymaną w drugiej ręce bronią"

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP w PiaseczniePolicjanci z Góry Kalwarii zatrzymali 26-latka

Policjanci z Góry Kalwarii zatrzymali 26-latka, który jest podejrzewany o zaatakowanie innego mężczyzny maczetą. Jak podają funkcjonariusze, w jego mieszkaniu znaleziono między innymi broń hukową.

Oficer dyżurny komisariatu policji w Górze Kalwarii otrzymał 15 maja zgłoszenie o uciekającym po jednej z ulic na obrzeżach miasta mężczyźnie. "Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie gonił go inny mężczyzna wymachujący maczetą i trzymaną w drugiej ręce bronią" - podaje Jarosław Sawicki z komendy w Piasecznie.

Maczeta, broń hukowa i noże

Kiedy patrol pojawił się we wskazanym miejscu, obu już tam nie było. Policjanci zaczęli sprawę wyjaśniać i zatrzymali 26-letniego mężczyznę.

Broń zabezpieczona w mieszkaniu podejrzanegoKPP w Piasecznie

"Dokonano przeszukania jego mieszkania oraz należącego do niego samochodu bmw. W ich wyniku odnaleziono broń hukową, maczetę, kastet i noże. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci nie wykluczają, że może on mieć związek z innymi przestępstwami. Sprawa ma charakter rozwojowy" - poinformował Sawicki.

Wobec zatrzymanego 26-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Policjantom udało się dotrzeć również do mężczyzny, który został zaatakowany. Nie odniósł żadnych obrażeń.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o zatrzymaniu wandali demolujących pociąg na przystanku PKP Urle w powiecie wołomińskim:

Monitoring z wagonu, którym podróżowali podejrzani (wideo bez dźwięku)
Monitoring z wagonu, którym podróżowali podejrzani (wideo bez dźwięku)KPP Wołomin

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Piasecznie

Pozostałe wiadomości