Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Próbowali ukraść pieniądze z bankomatu. Policjanci już na nich czekali

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
ab/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSPTrzy areszty za wysadzenie bankomatu

Trzej mężczyźni podejrzani o włamanie do bankomatu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do dziesięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Cegłowie koło Mińska Mazowieckiego tydzień temu, w nocy ze środy na czwartek. Wzięli w nim udział mieszkańcy Kielc w wieku od 30 do 43 lat.

"Mamy do czynienia z niebezpieczną grupą"

Jak podaje Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji z Kielc we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz funkcjonariuszami z KSP ustalili, że na terenie województwa mazowieckiego planowane jest włamanie do jednego z bankomatów.

- Z uwagi na fakt, że ustalenia kryminalnych jasno wskazywały, że mamy do czynienia z niebezpieczną grupą, w zatrzymaniu udział wzięli policjanci samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego - mówi.

Podejrzani za cel wybrali bankomat w podwarszawskim Cegłowie, w powiecie mińskim. Nie wiedzieli, że są obserwowani przez policjantów.

- Podejrzani pod osłoną nocy i przy użyciu materiałów wybuchowych spowodowali eksplozję. Jej następstwem było wysadzenie bankomatu z zawartością gotówki. Wielkim zaskoczeniem dla nich było pojawienie się policjantów. Zostali zatrzymani zanim zdążyli ukraść kasetę z gotówką - relacjonuje Marczak.

Straty, jakie spowodowali mężczyźni wysadzając bankomat, wyniosły 100 tysięcy złotych. Policja nie informuje, ile pieniędzy było w bankomacie.

Usłyszeli zarzuty

W trakcie swoich czynności policjanci ustalili, że mężczyźni w wieku od 30-43 lat, używając mieszaniny gazów technicznych, doprowadzili do zniszczenia bankomatu metodą "na wybuch".

Ostatecznie mieszkańcy Kielc usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do dziesięciu lat więzienia.

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/pm