TVN Warszawa | Okolice

Potrącenie dziecka w Brwinowie. Straż pożarna: stan dziewczynki jest poważny

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Potrącenie dziecka w Brwinowie
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plPotrącenie dziecka w Brwinowie

W Brwinowie koło Pruszkowa doszło do potrącenia dziecka przez samochód osobowy. Jak podaje straż pożarna, stan dziewczynki jest poważny. Została zabrana do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Biskupickiej na obrzeżach Brwinowa.

- Samochód osobowy potrącił dziewczynkę. Jej stan jest poważny. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabierze dziecko do szpitala - poinformował Karol Kroć z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. Dodał, że na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej z Brwinowa i Pruszkowa.

Potrącenie dziecka w BrwinowieArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Zatrzymała się 15 metrów za przejściem

Na miejsce wypadku dotarł również reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Śmigłowiec zabrał dziecko do szpitala. Na miejscu, oprócz straży pożarnej, jest policja. Była też dodatkowa karetka kołowa - poinformował. - Do potrącenia doszło najprawdopodobniej na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji, na prostym odcinku drogi. Około 15 metrów za zebrą widać fiata z widocznymi uszkodzeniami. Widać też ślady hamowania - dodał nasz reporter.

Informacje o zdarzeniu potwierdziła pruszkowska policja. - W Brwinowie, na ulicy Biskupickiej, na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 12-latki. Kierująca pojazdem marki Fiat była trzeźwa. Wyjaśniamy okoliczności wypadku - powiedziała Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości