Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

TVN Warszawa | Okolice

Od piątku szukali sprawców napadu na bank. "Do sprawy zatrzymano dwie osoby"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kz/ran
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicja zajmuje się sprawą

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w sprawie napadu na bank w Błoniu. - Policjanci zabezpieczyli przy nich broń - powiedział w czwartek Sylwester Marczak, rzecznik komendy stołecznej.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek. Około godziny 12 policjanci otrzymali zgłoszenie o wtargnięciu dwóch mężczyzn do jednej z placówek bankowych w Błoniu. Napastnicy mieli grozić przedmiotem przypominającym broń, a następnie dokonać kradzieży pieniędzy, po czym oddalić się prawdopodobnie czarnym peugeotem. Sprawcy w trakcie napadu mieli założone maseczki, jeden z nich był szczupły, a drugi krępy.

"Trwają czynności"

Podczas napadu nikt nie ucierpiał. Według doniesień medialnych jeden z mężczyzn oddał strzał wewnątrz budynku w sufit. Od tamtego momentu policja poszukiwała sprawców napadu. W środę stołeczni policjanci z wydziału walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP przy pomocy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o ten napad.

Informację potwierdził w czwartek rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. - Mogę potwierdzić, że do tej sprawy zatrzymano dwie osoby. Policjanci zabezpieczyli przy nich broń - powiedział nadkomisarz.

Dodał, że na tę chwilę nie może więcej powiedzieć. - Trwają czynności z zatrzymanymi. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie - podał policjant.

Informowaliśmy o sprawie "Babci Kasi":

Sąd uniewinnił Katarzynę Augustynek. Relacja reporterki

Ogłoszenie wyroku. "Sąd uniewinnił oskarżoną"OKO.press
wideo 2/5

Autor:kz/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock