Zanim zamkną Dźwigową, wymienią asfalt na Połczyńskiej

Warszawa

Wciąż trwają przygotowania do generalnego remontu Dźwigowej. Drogowcy jeszcze nie mówią o konkretnej dacie zamknięcia ulicy - na razie szykują frezowanie jezdni na skrzyżowaniu z Połczyńską.

- Chcemy przeprowadzić frezowanie przed zamknięciem Dźwigowej. Gdy to już się stanie, to ul. Połczyńską będzie prowadzony objazd - wyjaśnia Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Najpierw Połczyńska

W ten weekend frezowana będzie jezdnia Połczyńskiej na skrzyżowaniu z Dźwigową prowadząca w kierunku centrum pomiędzy wjazdem do stacji benzynowej a przejściem dla pieszych za skrzyżowaniem. Prace rozpoczną się w piątek o godz. 22 - zakończą w poniedziałek nad ranem. - W kolejny weekend przeniesiemy się na drugą nitkę Połczyńskiej - zapowiada Sobieraj.

A kiedy zacznie się generalny remont Dźwigowej? - Będzie otwarta tak długo, jak pozwolą nam na to prowadzone prace przygotowawcze. Chodzi też o to, żeby nie utrudniać ruchu w okolicy - tłumaczy rzecznik ZDM.

Przygotowują teren

Drogowcy niedawno zapowiadali, że generalny remont ma potrwać przez cały okres letni. Prace przygotowawcze trwają od ubiegłego poniedziałku - chodzie m.in. o przycinanie korony drzew i roboty geodezyjne.

Remontowa w zeszłym roku

W październiku ubiegłego roku Dźwigowa przechodziła już uciążliwy dla kierowców remont. Nie na długo jednak pomógł, bo ulica znów zaczęła się zapadać. Dlatego Mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o kolejnym remoncie.

"Na nowo"

Inspektor nakazał władzom miasta "usunięcie nieprawidłowości występujących w stanie technicznym obiektu budowlanego, tj. odcinka drogi wojewódzkiej nr 719, zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Wałowicka i Połczyńska - czytamy w komunikacie na stronie Zarządu Dróg Miejskich. Co to oznacza w praktyce?

Urzędnicy podkreślają, że jezdnię trzeba będzie ułożyć "na nowo". - To więcej niż naprawa. Będzie nowa podbudowa, nowa jezdnia, nowe odwodnienie i kolektor - wylicza rzecznik ZDM.

ran/par