Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Pościg po wypadku w Ząbkach. "Przygniótł młodego mężczyznę do pojazdu i uciekł"

Warszawa

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała 31-letniego kierowcę | KPP Wołomin
Do wypadku doszło w Ząbkach | KPP Wołomin
Do wypadku doszło w Ząbkach | KPP Wołomin
Policja zatrzymała 31-letniego kierowcę | KPP Wołomin
Do wypadku doszło w Ząbkach | KPP Wołomin
Do wypadku doszło w Ząbkach | KPP Wołomin
Policja zatrzymała 31-letniego kierowcę | KPP Wołomin
Do wypadku doszło w Ząbkach | KPP Wołomin
Do wypadku doszło w Ząbkach | KPP Wołomin
Zatrzymanie 31-letniego kierowcy bmw

Policjanci byli świadkami, jak kierowca bmw wjechał w młodego mężczyznę i przygniótł go do innego auta, po czym uciekł z miejsca wypadku. Po pościgu okazało się, że prowadził bez uprawnień i był poszukiwany. 31-latek usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu.

Do wypadku doszło w Ząbkach. Jego świadkami byli policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, którzy prowadzili na miejscu śledztwo związane z kradzieżami samochodów. - Policjanci zauważyli, jak kierujący sportowym bmw wykonując manewr zawracania, uderza w stojącego przy osobowym fordzie młodego mężczyznę, którego przygniata do pojazdu, po czym odjeżdża nie udzielając mu pomocy - relacjonuje Tomasz Sitek z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Jak dodaje, na pomoc poszkodowanemu ruszyły znajdujące się w pobliżu osoby. W tym czasie policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą bmw. - Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych w nieoznakowanym radiowozie, wydali wyraźne polecenie kierującemu bmw do zatrzymania się. Ten nie reagował i kontynuował jazdę w sposób zagrażający bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu drogowego - opisuje policjant.

Był poszukiwany

Gdy 31-latka udało się zatrzymać, na miejsce wezwano kolejną załogę policji. Okazało się, że w aucie wiózł on dwoje małych dzieci. Jedno z nich miało półtora roku, drugie trzy lata. - Trzylatek podróżował samochodem bez żadnych zabezpieczeń i wymaganego fotelika - zaznacza Sitek.

Ustalenie tożsamości kierowcy nie było łatwe, bo nie posiadał przy sobie dokumentów i początkowo podawał funkcjonariuszom dane, które wydawały się im niewiarygodne. - Dopiero za drugim razem podał dane, które po sprawdzeniu w policyjnej bazie wykazały, że osoba o takich personaliach jest poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu - wyjaśnia policjant. Mężczyzna został zatrzymany. Dzieci trafiły pod opiekę matki.

Trzy zarzuty

Jak ustalili policjanci, 31-latek prowadził bmw mimo utraty uprawnień. W przeszłości był też notowany i karany za inne przestępstwa w tym kradzieże i zdarzenia komunikacyjne. Policja określa go mianem "drogowego pirata".

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 31-latkowi łącznie trzech zarzutów popełnienia przestępstw, w tym spowodowania wypadku drogowego, oddalenia się z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu, niezatrzymania się do kontroli drogowej i niestosowania się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami - wylicza Sitek.

Sąd przychylił się do wniosku policji o trzymiesięczny tymczasowy areszt dla 31-latka. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Mężczyzna poszkodowany w wypadku w Ząbkach trafił do szpitala. Jak przekazali policji lekarze, odniósł on bardzo poważne obrażenia obu nóg.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o niebezpiecznej jeździe kierowcy opla i ucieczce z miejsca kolizji:

Kierowca opla uciekł z miejsca zderzenia

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniuJankihu / Kontakt 24
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

kk/ran