Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Oto posłowie z Warszawy i okolic

TVN Warszawa

Aktualizacja:
Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
PKW: W wyborach wzięło udział 18 678 457 osóbTVN24
wideo 2/10
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Koalicja Obywatelska wprowadzi do Sejmu dziewięcioro posłów, Prawo i Sprawiedliwość - sześcioro, a Sojusz Lewicy Demokratycznej - troje. Wiadomo już, kto z okręgu warszawskiego zostanie posłem. Z kolei z warszawskiego "obwarzanka" mandaty trafią do 12 osób.

W Warszawie z wynikiem 42,05 procent zwyciężyła Koalicja Obywatelska. W Sejmie zobaczymy dziewięcioro jej przedstawicieli.

ZOBACZ TEŻ WYNIKI WYBORÓW DO SENATU

Posłowie KO

W sejmowej ławie w nowej kadencji zobaczymy - Małgorzatę Kidawę-Błońską, Katarzynę Lubnauer, Katarzynę Piekarską, która niedługo przed wyborami zrezygnowała z członkostwa w SLD, Urszulę Zielińska – reprezentantkę Zielonych w Koalicji oraz Aleksandrę Gajewską – warszawską radną – startującą z ostatniego miejsca na liście.

Ponadto do Sejmu wejdzie znana z kontrowersyjnych poglądów youtuberka Klaudia Jachira, poseł Michał Szczerba i startujący z trzeciego miejsca Dariusz Rosati.

Najmniej - ale wystarczająco dużo - głosów otrzymała popierana przez byłą prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, Joanna Fabisiak, którą również zobaczymy w Sejmie.

Posłowie PiS

Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi do Sejmu sześć znanych nazwisk: Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Kamińskiego, Jarosława Krajewskiego, Pawła Lisieckiego oraz Małgorzatę Gosiewską.

Do Sejmu z Rady Warszawy przejdzie też prawa ręka Patryka Jakiego oraz szef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.

Posłowie SLD

Lewica z dobrym wynikiem w Warszawie do Sejmu wprowadzi trzech posłów: Adriana Zandberga, Magdalenę Biejat i Annę Maria Żukowską.

Konfederacja

Swojego przedstawiciela w sejmowych ławach będzie miała też Konfederacja. To Janusz Korwin-Mike.

Posłowie PSL

Z komitetu PSL mandat otrzymał Władysław Bartoszewski.

Posłowie z okolicy Warszawy

Z warszawskiego "obwarzanka" do Sejmu wejdzie 12 posłów. Prawo i Sprawiedliwość otrzyma sześć mandatów, które trafią do: Mariusza Błaszczaka, Dominiki Chorosińskiej, Anity Czerwińskiej, Piotra Uścińkiego, Dariusza Olszewskiego oraz obecnego wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

Z Koalicji Obywatelskiej do Sejmu wejdą: Kinga Gajewska, Jan Grabiec, Maciej Lasek i Paweł Zalewski.

Po jednym mandacie otrzymał również SLD (Andrzej Rozenek) oraz PSL (Bożena Żelazowska).

Frekwencja wyniosła 77,07 % uprawnionych. Najwyższa była w Wilanowie - 85,24 %. Najniższa na Pradze Północ - 68,41 %.

Źródło: tvnwarszawa.pl

kz/r