Zawyły syreny alarmowe. Służby: to awaria systemu

Warszawa

Autor:
ok/r
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl, PAP
Wyjące syreny na pograniczu Śródmieścia i WoliRyba, Kontakt 24
wideo 2/3
W Warszawie zawyły syreny alarmowe

W sobotę po 21 w niektórych dzielnicach Warszawy słychać było syreny alarmowe. Ratusz zapewnia, że to tylko awaria systemu ostrzegania.

Syreny było słychać w Śródmieściu i na Woli. Wyły przez około kwadrans, dźwiękiem ciągłym, bez modulacji. Słyszał je między innymi jeden z naszych dziennikarzy. Na Kontakt 24 dostaliśmy z kolei nagrania.

- Centrum Warszawy, od kilku minut wyje bez przerwy niemodulowany ciągły sygnał syreny. Trwa już w sposób ciągły od ponad 5 minut, bardzo głośno - relacjonował Reporter 24 Ryba.

Inni czytelnicy informowali, że po krótkiej przerwie syreny zawyły jeszcze raz.

- Prawdopodobnie to awaria systemu - powiedział w rozmowie z Kontaktem 24 Piotr Rżysko z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Straży Pożarnej. Po więcej informacji odesłał do biura zarządzania kryzysowego.

Tam z kolei usłyszeliśmy potwierdzenie: - Mieliśmy awarię - przekazał dyżurny. Taką samą informację podano nam na miejskiej infolinii 19 115.

Ale dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej usłyszał w Centrum Zarządzania Kryzysowego, że nie włączyła się żadna z syren miejskich. Z kolei dyżurny Mazowieckiego Urzędu Zarządzania Kryzysowego przekazał, że nie uruchomiła się żadna z syren wojewody, ponieważ wszystkie są wyłączone.

Zawyły syreny. To były ćwiczenia "RENEGADE-SAREX 17/1"

Test syren na OchocieTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ok/r