Warszawa solidaryzuje się z Niceą. PKiN i most w barwach Francji

Warszawa

W piątek wieczorem Pałac Kultury i Nauki podświetlono w barwy Francji na znak solidarności z ofiarami zamachu w Nicei.

To znak solidarności z bliskimi ofiar, które zginęły w zamachu w Nicei. - Pałac będzie podświetlony od godzin wieczornych, przez trzy najbliższe noce. Podobnie jak most Śląsko-Dąbrowski - zapowiedział Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

W czwartek wieczorem w Nicei rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi na Promenadzie Anglików, po pokazie fajerwerków. Kierujący samochodem napastnik oddał serię strzałów w stronę ludzi, na miejscu wybuchła panika.

Ponad 80 ofiar

Szef francuskiego MSW poinformował, że zginęły 84 osoby. Ponad 100 osób zostało rannych, kilkanaście z nich jest w stanie krytycznym. Wcześniej prezydent Francji Francois Holland mówił, że wśród ofiar jest "wiele dzieci". Dodał, że krwawy atak miał charakter terrorystyczny.

Pałac Kultury był podświetlony w barwach Francji również w listopadzie, po zamachach, w wyniku których zginęło ponad 120 osób. Podświetlony był wtedy również most Śląsko-Dąbrowski, a na elewacji Stadionu Narodowego wyświetlono hasło solidarności z Francją - "Paris, Paris".

CZYTAJ WIĘCEJ O TRAGEDII W NIECI NA TVN24.PL

Kierowca został zastrzelony, wybuchła panika
TVN24

kw/mś