Mecz na Narodowym, utrudnienia na Saskiej Kępie

Oczekujace

Autor:
kz/ran
Źródło:
PAP
ShutterstockStadion Narodowy (zdjęcie ilustracyjne)

W niedzielę na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra z Macedonią Północną w eliminacjach do mistrzostw Europy. Ratusz przypomina: będą utrudnienia w ruchu. 

W niedzielę o godzinie 20.45 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zmierzy się z macedońskimi piłkarzami. Jak informuje ratusz, w tym czasie ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę.

"Z uwagi na odbywające się w tym dniu wybory do Sejmu i Senatu RP jest to szczególnie istotna informacja dla mieszkańców, którzy do lokalu wyborczego w tym rejonie chcą dojechać samochodem" - przekazali urzędnicy.

Meczowe utrudnienia

W godzinach od 18.30 do 20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory wydane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: aleja Poniatowskiego, aleja Waszyngtona, Międzynarodowa, Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem Saskiej i Brazylijską do alei Stanów Zjednoczonych.

Utrudnień można spodziewać się też po meczu, około godziny 22, w przypadku, gdy duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona.

W przypadku zamknięcia mostu, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72. Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: plac Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Aleje Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – rondo Wiatraczna.

Utrudnienia na Saskiej Kępieurząd miasta

Informowaliśmy o utrudnieniach związanych z maratonem:

Maraton Warszawski. Tysiące biegaczy na ulicach miasta

Zawodników dopingują widzowie zebrani w Alejach UjazdowskichArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Źródło: PAP

Autor:kz/ran

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock