Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Jeszcze pracują na "obwodnicy Targówka". Kolejne opóźnienie 

  Oczekujace

  Autor:
  kz/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  ZDM Prace na "obwodnicy Targówka"

  - Pod koniec października powinien zakończyć się remont tak zwanej obwodnicy Targówka - poinformowali drogowcy. To już kolejny termin, który podają.

  Chodzi o remont ciągu: Gorzykowska, Handlowa i Ossowskiego na Targówku. Już kilka lat temu urzędnicy stwierdzili, że ulicom powstałym 40 lat temu, przydałby się remont. Przed miesiącem otwarto nowe stacje II linii metra na Targówku, a remont na górze trwa.

  Co zrobili drogowcy?

  Drogowcy przebudowali skrzyżowania: Handlowej z Gorzkowską i Pratulińską z Kołową. W ich miejscu pojawiły się ronda. Zostały już wytyczone przejścia z azylami (między Lusińską a Kołową, przy Lusińskiej, Mokrej i Szczepanika) i przez Myszkowską (przy Hodowlanej).

  Zostały wymienione chodniki, powstała droga dla rowerów, ścieżka biegowa, ławki, stojaki dla rowerów. Posadzono kilkadziesiąt drzew. Jezdnie są przejezdne, ale to nie oznacza końca robót.

  - Aktualnie trwają ostateczne prace wykończeniowe. Wykonawca wprowadza wskazane przez nas poprawki oraz porządkuje teren. W najbliższym czasie powinno też pojawić się między innymi nowe oznakowanie poziome na jezdni – mówi Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

  Kolejne opóźnienie

  Prace – jak dodaje Pieńkos - powinny zakończyć się pod koniec października, choć jeszcze latem drogowcy zapewniali, że robotnicy z Targówka znikną z końcem września (choć pierwotnie mieli to zrobić jeszcze w 2018 roku).

  Skąd to kolejne opóźnienie? – Jezdnia była sfatygowana po budowie metra. Wielokrotna zmiana oznakowania nie wpływała pozytywnie na jakość nawierzchni, dlatego zdecydowaliśmy o frezowaniu na całym ciągu – mówi Mikołaj Pieńkos.

  Jak dodaje, drogowcy jezdnie będą frezować przez trzy kolejne weekendy października. A z jego końcem znikną z placu budowy.

  - Wtedy też pojawi się oznakowanie poziome – mówi przedstawiciel ZDM-u.

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Autor:kz/ran

  Źródło zdjęcia głównego: ZDM