83 miliony złotych do podziału. Ostatnie chwile na oddanie głosu

Warszawa

Autor:
ran/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Mieszkańcy kochają budżet obywatelski, są zaangażowani"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
1425 pomysłów, 83 miliony złotych i nowe zasady. Rusza budżet obywatelski

Tylko do poniedziałku można głosować na projekty w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Łącznie można wybierać z ponad 1,4 tysiąca pomysłów.

"Do 23 września mieszkańcy głosują na projekty w budżecie obywatelskim. Te, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Zwycięskie pomysły poznamy 3 października" - przypomina urząd miasta.

Nie jest wymagane zameldowanie

Na realizację pomysłów przeznaczono 83 mln zł, czyli prawie o 20 mln więcej niż przed rokiem. Na projekty ogólnomiejskie zarezerwowano prawie 25 mln zł. Do tej kategorii zakwalifikowano propozycje, których realizacja nie będzie kosztować więcej niż 5 mln zł.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego można głosować na maksymalnie 15 projektów dzielnicowych i 10 ogólnomiejskich. W akcji może wziąć udział każdy warszawiak, nie jest wymagane zameldowanie w stolicy.

Do urzędników wpłynęło łącznie 2166 projektów, z czego około jedna trzecia została odrzucona głównie ze względów formalnych.

Po zmianach w przepisach realizacja pomysłu musi się zakończyć w ciągu roku i nie może dotyczyć terenów lub przestrzeni, które nie należą do samorządu.

Ratusz poinformował, że zagłosować można przez internet, na stronie: app.twojbudzet.um.warszawa.pl oraz papierowo: oddając osobiście kartę do głosowania w urzędzie dzielnicy. I zapewnia, że w głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec stolicy.

Liczba projektów poddanych głosowaniu
Urząd Miasta

ran/pm