Żołnierze złożą przysięgę na placu Piłsudskiego. Zmiany w parkowaniu i rozkładach komunikacji 

Warszawa

Autor:
kz/pm
Źródło:
PAP
Leszek Szymański, PAPNa placu Piłsudskiego odbędzie się przysięga żołnierzy

W sobotę na placu Piłsudskiego odbędzie się przysięga żołnierzy. W czasie uroczystości i prób warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami. Pierwsze zmiany zostaną wprowadzone już w czwartek. 

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu w rejonie placu Piłsudskiego zostaną wprowadzone w czwartek o godzinie 6. Do godziny 18 z ruchu wyłączone będą: plac Piłsudskiego, Wierzbowa, Focha, Moliera, plac Teatralny, Ossolińskich, Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Takie same zmiany i w tych samych godzinach zostaną wprowadzone w piątek.

Jest to związane z planowanymi próbami uroczystości.

Odholują auta

W tych dniach zmienią się również trasy kursowania niektórych autobusów. W godzinach od 6 do 18 autobusy linii E-2, 107 i 111 będą kursowały ulicami: Senatorską - Miodową - Krakowskie Przedmieście. Natomiast autobusy linii 128 i 175 pojadą ulicami Królewską, Kredytową, Jasną, Świętokrzyską, Emilii Plater i Twardą do przystanku na pl. Grzybowskim.

Kolejne zmiany w ruchu zostaną wprowadzone w sobotę, gdy od godz. 6 do 18 zamknięte dla ruchu będą: Królewska od Marszałkowskiej do Krakowskiego Przedmieścia, pl. Piłsudskiego, Wierzbowa, Focha, Moliera, pl. Teatralny, Ossolińskich i Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Ponadto, od czwartku do soboty, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z możliwością odholowania pojazdu na koszt właściciela na: Królewskiej, Tokarzewskiego-Karaszewicza wraz z parkingami przed budynkiem Hotelu Europejskiego i Dowództwa Garnizonu Warszawskiego, Ossolińskich, Wierzbowej, Moliera, Fredry, Canaletta i placu Teatralnym. Oznacza to, że nieczynny będzie duży parking przed gmachem Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Utrudnień w kursowaniu komunikacji miejskiej należy się również spodziewać w sobotę. W godzinach od 6 do 19 autobusy linii 102 i 105 w kierunku PKP Olszynka Grochowska i pętli Browarna będą jeździły aleją Jana Pawła II i Świętokrzyską.

Autobusy linii 107 i 111 w kierunku Kierbedzia i Gocławia pojadą Marszałkowską i Alejami Jerozolimskimi, a autobusy linii 116, 178, 180, 503 i 518, jadąc w kierunku Wilanowa, PKP Ursus, Skorosz, Natolina Północnego i plac Trzech Krzyży, zjadą Kapucyńską w aleję "Solidarności" i dalej pojadą przez plac Bankowy i Marszałkowską.

Wszystkie wymienione linie w drodze powrotnej będą kursowały ulicami Świętokrzyską i Marszałkowską. Autobusy linii 128 i 175 pojadą Królewską, Kredytową, Jasną, Świętokrzyską, Emilii Plater i Twardą do przystanku na pl. Grzybowskim.

Linia 222 pojedzie ulicami Świętokrzyską i Marszałkowską do przystanku na Bielańskiej, a z powrotem będzie kursowała ulicami: Senatorską - Miodowa - Kapucyńska - al. "Solidarności" - Marszałkowska - Alejami Jerozolimskimi.

W niedzielę ulicami Warszawy przebiegli uczestnicy maratonu:

Maraton Warszawski. Tysiące biegaczy na ulicach miasta

Zawodników dopingują widzowie zebrani w Alejach UjazdowskichArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kz/pm