Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Żołnierze złożą przysięgę na placu Piłsudskiego. Zmiany w parkowaniu i rozkładach komunikacji 

Warszawa

Autor:
kz/pm
Źródło:
PAP

W sobotę na placu Piłsudskiego odbędzie się przysięga żołnierzy. W czasie uroczystości i prób warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami. Pierwsze zmiany zostaną wprowadzone już w czwartek. 

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu w rejonie placu Piłsudskiego zostaną wprowadzone w czwartek o godzinie 6. Do godziny 18 z ruchu wyłączone będą: plac Piłsudskiego, Wierzbowa, Focha, Moliera, plac Teatralny, Ossolińskich, Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Takie same zmiany i w tych samych godzinach zostaną wprowadzone w piątek.

Jest to związane z planowanymi próbami uroczystości.

Odholują auta

W tych dniach zmienią się również trasy kursowania niektórych autobusów. W godzinach od 6 do 18 autobusy linii E-2, 107 i 111 będą kursowały ulicami: Senatorską - Miodową - Krakowskie Przedmieście. Natomiast autobusy linii 128 i 175 pojadą ulicami Królewską, Kredytową, Jasną, Świętokrzyską, Emilii Plater i Twardą do przystanku na pl. Grzybowskim.

Kolejne zmiany w ruchu zostaną wprowadzone w sobotę, gdy od godz. 6 do 18 zamknięte dla ruchu będą: Królewska od Marszałkowskiej do Krakowskiego Przedmieścia, pl. Piłsudskiego, Wierzbowa, Focha, Moliera, pl. Teatralny, Ossolińskich i Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Ponadto, od czwartku do soboty, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z możliwością odholowania pojazdu na koszt właściciela na: Królewskiej, Tokarzewskiego-Karaszewicza wraz z parkingami przed budynkiem Hotelu Europejskiego i Dowództwa Garnizonu Warszawskiego, Ossolińskich, Wierzbowej, Moliera, Fredry, Canaletta i placu Teatralnym. Oznacza to, że nieczynny będzie duży parking przed gmachem Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Utrudnień w kursowaniu komunikacji miejskiej należy się również spodziewać w sobotę. W godzinach od 6 do 19 autobusy linii 102 i 105 w kierunku PKP Olszynka Grochowska i pętli Browarna będą jeździły aleją Jana Pawła II i Świętokrzyską.

Autobusy linii 107 i 111 w kierunku Kierbedzia i Gocławia pojadą Marszałkowską i Alejami Jerozolimskimi, a autobusy linii 116, 178, 180, 503 i 518, jadąc w kierunku Wilanowa, PKP Ursus, Skorosz, Natolina Północnego i plac Trzech Krzyży, zjadą Kapucyńską w aleję "Solidarności" i dalej pojadą przez plac Bankowy i Marszałkowską.

Wszystkie wymienione linie w drodze powrotnej będą kursowały ulicami Świętokrzyską i Marszałkowską. Autobusy linii 128 i 175 pojadą Królewską, Kredytową, Jasną, Świętokrzyską, Emilii Plater i Twardą do przystanku na pl. Grzybowskim.

Linia 222 pojedzie ulicami Świętokrzyską i Marszałkowską do przystanku na Bielańskiej, a z powrotem będzie kursowała ulicami: Senatorską - Miodowa - Kapucyńska - al. "Solidarności" - Marszałkowska - Alejami Jerozolimskimi.

W niedzielę ulicami Warszawy przebiegli uczestnicy maratonu:

Maraton Warszawski. Tysiące biegaczy na ulicach miasta

Zawodników dopingują widzowie zebrani w Alejach UjazdowskichArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Źródło: PAP

kz/pm