Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Śmiertelne potrącenie na torach w Śródmieściu

Warszawa

Pociąg jadący ze stolicy do Łowicza potrącił rano śmiertelnie człowieka na torach na stacji Warszawa Śródmieście.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano. - Pociąg Kolei Mazowieckich śmiertelnie potrącił człowieka - relacjonował po 7.00 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak informuje Iwona Jurkiewicz ze stołecznej policji, był to 23-letni mężczyzna. Przed 8.00 na miejscu pojawił się prokurator.

Utrudnienia dla pasażerów

"W związku z wypadkiem z człowiekiem na p.o. Warszawa Śródmieście poc. rel. Warszawa Wschodnia (05:59) - Łowicz Główny (07:30) występują bardzo duże utrudnienia w ruchu pociągów jadących w kierunku zachodnim" - informują Koleje Mazowieckie.

Jak podaje ZTM, w związku ze zdarzeniem w rejonie stacji Warszawa Śródmieście występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i KM. "Pociągi kursują przez dalekobieżną linię średnicową oraz stację Warszawę Centralną z pominięciem stacji (Stadion, Powiśle, Ochota)" – podaje ZTM.

- Na Dworcu Centralnym nie ma tłumu pasażerów. Pociągi jadące od strony Dworca Wschodniego przyjeżdżają nie zatłoczone - relacjonuje Węgrzynowicz.

Były utrudnienia

Około 10.00 KM poinformowały, że wznowiony został ruch w kierunku zachodnim na linii średnicowej podmiejskiej.

Jak poinformowały Koleje Mazowieckie opóźnienia pociągów na liniach z Warszawy do Kutna, Skierniewic, Skarżyska-Kamiennej, Dęblina i Łukowa mogą wynosić do 70 minut i trwać do około godziny 12.

Honorowanie biletów

Jak podawali kolejarze, wszystkie ważne bilety ZTM były honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia. Podróżni nieposiadający ważnego biletu na przejazd lub posiadający bilet nieaktywny zobowiązani byli wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i zgłosić się do kierownika pociągu, w celu nabycia, zalegalizowania lub aktywowania biletów.

Wszystkie ważne bilety KM były honorowane w pociągach SKM na odcinku Warszawa Zachodnia –Warszawa Wschodnia oraz w autobusach i tramwajach na trasie Dworzec Zachodni – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – ul. Targowa – ul. Kijowska – Dworzec Wschodni.

su/ran