Śmiertelne potrącenie na torach w Śródmieściu

Warszawa

Pociąg jadący ze stolicy do Łowicza potrącił rano śmiertelnie człowieka na torach na stacji Warszawa Śródmieście.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano. - Pociąg Kolei Mazowieckich śmiertelnie potrącił człowieka - relacjonował po 7.00 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak informuje Iwona Jurkiewicz ze stołecznej policji, był to 23-letni mężczyzna. Przed 8.00 na miejscu pojawił się prokurator.

Utrudnienia dla pasażerów

"W związku z wypadkiem z człowiekiem na p.o. Warszawa Śródmieście poc. rel. Warszawa Wschodnia (05:59) - Łowicz Główny (07:30) występują bardzo duże utrudnienia w ruchu pociągów jadących w kierunku zachodnim" - informują Koleje Mazowieckie.

Jak podaje ZTM, w związku ze zdarzeniem w rejonie stacji Warszawa Śródmieście występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i KM. "Pociągi kursują przez dalekobieżną linię średnicową oraz stację Warszawę Centralną z pominięciem stacji (Stadion, Powiśle, Ochota)" – podaje ZTM.

- Na Dworcu Centralnym nie ma tłumu pasażerów. Pociągi jadące od strony Dworca Wschodniego przyjeżdżają nie zatłoczone - relacjonuje Węgrzynowicz.

Były utrudnienia

Około 10.00 KM poinformowały, że wznowiony został ruch w kierunku zachodnim na linii średnicowej podmiejskiej.

Jak poinformowały Koleje Mazowieckie opóźnienia pociągów na liniach z Warszawy do Kutna, Skierniewic, Skarżyska-Kamiennej, Dęblina i Łukowa mogą wynosić do 70 minut i trwać do około godziny 12.

Honorowanie biletów

Jak podawali kolejarze, wszystkie ważne bilety ZTM były honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia. Podróżni nieposiadający ważnego biletu na przejazd lub posiadający bilet nieaktywny zobowiązani byli wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i zgłosić się do kierownika pociągu, w celu nabycia, zalegalizowania lub aktywowania biletów.

Wszystkie ważne bilety KM były honorowane w pociągach SKM na odcinku Warszawa Zachodnia –Warszawa Wschodnia oraz w autobusach i tramwajach na trasie Dworzec Zachodni – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – ul. Targowa – ul. Kijowska – Dworzec Wschodni.

su/ran