Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Śmiertelne potrącenie na torach

Warszawa


Przez kilka godzin pasażerowie kolei musieli liczyć się z utrudnieniami. Na torach między Rembertowem a Sulejówkiem doszło do śmiertelnego wypadku. Wstrzymano ruch Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich na tym odcinku. Uruchomiono komunikację zastępczą.

"W związku z potrąceniem człowieka przez pociąg SKM na szlaku Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna nastąpiła całkowita przerwa w ruchu pociągów w obu kierunkach" - poinformowały po 8.00 Koleje Mazowieckie.

- Do wypadku doszło o godz. 7.20 - powiedział nam Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. - Pociąg potrącił człowieka, który w niedozwolonym miejscu znajdował się na torach - dodał.

Zastępcza linia autobusowa

Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z kursująca na odcinku WARSZAWA REMBERTÓW - SULEJÓWEK MIŁOSNA.

Pociągi SKM linii S2 do odwołania kursują na trasie skróconej do stacji WARSZAWA REMBERTÓW.

KM informują, że przewidywany termin otwarcia toru ok. godz. 10.00. - Na miejscu pracują służby i prokurator. Jesteśmy gotowi w każdej chwili wznowić ruch - zapewniał Siemieniec.

Ruch wahadłowy

Przed 9.00 wprowadzono ruch wahadłowy. Pociągi kursowały po jednym torze. O godz. 11.40 ZTM poinformował, że przywrócona została podstawowa organizacja ruchu. Jednocześnie wycofano zastępczą linię Z.

su/b