Rowerzyści, rolkarze, biegacze i koncert. Weekendowe utrudnienia na ulicach

Warszawa

Autor:
ab/b
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plMasa Krytyczna na ulicach

Ratusz ostrzega przed utrudnieniami na drogach w najbliższy weekend. W piątek w Śródmieściu odbędzie się akcja Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oraz przejazd rowerzystów z Masy Krytycznej. Na sobotę zaplanowano koncert na Stadionie Narodowym i nocny przejazd rolkarzy, a na niedzielę - "Bieg przez Most" na Białołęce.

Jak zaznacza ratusz, w piątek, 20 września, o godz. 10. odbędzie się zgromadzenie na pl. Konstytucji, a później przemarsz ulicami: Piękną, Wiejską, placem Trzech Krzyży, Nowym Światem, Alejami Jerozolimskimi, Marszałkowska na pl. Defilad. W czasie przemarszu, w godz. 10-14, możliwe będą wstrzymania ruchu na jego trasie i zmiany kursowania autobusów. Piątkowa akcja odbywa się w ramach międzynarodowej inicjatywy Protest Tysięcy Miast wymierzonej w "bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego".

Masa Krytyczna i impreza na Narodowym

Również w piątek, w godz. 19-21, stołecznymi ulicami przejadą uczestnicy Warszawskiej Masy Krytycznej. Rowerzyści wyruszą z pl. Zamkowego i będą jechali następującą trasę: Miodowa, Senatorska, pl. Bankowy, Andersa, Mickiewicza, pl. Inwalidów, Mickiewicza, pl. Wilsona, Mickiewicza, Andersa, pl. Bankowy, Marszałkowska, rondo Dmowskiego, Al. Jerozolimskie, pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, rondo Jazdy Polskiej, Waryńskiego, Boya-Żeleńskiego, pl. Unii Lubelskiej, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Marszałkowska, rondo Dmowskiego, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, al. Poniatowskiego, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowska, pl. Bankowy, Senatorska, pl. Zamkowy.

W sobotę, o godz. 17.30, na Stadionie Narodowym rozpocznie się impreza "Roztańczony PGE Narodowy". W godz. 17-20 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów WTP, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych.

Od ok. godz. 22.45, w przypadku zamknięcia mostu Poniatowskiego, tramwaje zostaną skierowane na trasy objazdowe. Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – rondo Wiatraczna. Po zakończeniu koncertu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy i tramwaje.

Saska Kępa - ograniczenia w ruchu
UM Warszawa

Przejazd rolkarzy, biegacze na moście

W sobotę, w godz. 19.30-23 na ulice wyjadą rolkarze z Nightskating Warszawa. Uczestnicy zbiorą się przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Stamtąd wyruszą w trasę prowadzącą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, pl. Piłsudskiego, Królewska, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, al. Zieleniecka, Targowa, Kijowska, Trasa Świętokrzyska, Zabraniecka, Trasa Świętokrzyska, Kijowska, Targowa, al. "Solidarności", Szwedzka, Starzyńskiego, most Gdański, Słomińskiego, Okopowa, Towarowa, Prosta, Świętokrzyska, Marszałkowska, Królewska, pl. Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście. Na trasach obydwu przejazdów możliwe będą czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

W niedzielę, 22 września, na Białołęce odbędzie się kolejna edycja imprezy sportowej "Bieg przez Most". Start będzie przy Szafrańców obok centrum handlowego. Zawodnicy wystartują o godz. 11. Pętla biegu będzie prowadziła ulicami: Trakt Nadwiślański, Obrazkowa, Świderska (jezdnia w kierunku Nowodworów zamknięta w godz. 11.00-12.18), Mehoffera, Nowodworska (zamknięta w godz. 11.07-12.03), Odkryta. Zawodnicy zawrócą przed ul. Stefanika i pobiegną dalej ulicami: Odkryta, Nowodworska, Mehoffera, Świderska (jezdnia w kierunku mostu Skłodowskiej-Curie) i dalej w prawo na most. Zawodnicy zawrócą na końcu ciągu pieszo-rowerowego i do mety wrócą ulicami: Świderska, Obrazkowa, Trakt Nadwiślański i Szafrańców.

Remonty

Od soboty zwężona będzie południowa jezdnia ul. Leszno przy skrzyżowaniu z ul. Młynarskiej. Jadący w kierunku centrum będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Do początku listopada potrwają prace związane z przebudową zatoki przystankowej.

W weekend tramwajarze będą pracowali na torowisku na Trasie W-Z. Z tego powodu od nocy z 20 na 21 września do poniedziałkowego poranka, 23 września, tramwaje nie będą jeździły al. "Solidarności" i mostem Śląsko-Dąbrowskim pomiędzy ul. Okopową a Targową. Uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa i autobusowa. W dniach, gdy torowisko będzie remontowane, ratusz zachęca do korzystania z linii metra M2. Pociągi podziemnej kolei będą jeździły co ok. 6 minut.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o powrocie Masy Krytycznej na ulicach:

Masa Krytyczna znowu na ulicach

Masa Krytyczna znowu na ulicachTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

PAP

ab/b