Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Próbował okraść parkometr za pomocą... pęsety

Warszawa


Funkcjonariusze ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem. 32-letni Mirosław K. za pomocą pęsety chciał otworzyć parkometr i wyjąć z niego pieniądze - informuje policja.

Jak podają funkcjonariusze, mężczyzna wpadł w ich ręce podczas patrolu w rejonie ul. Anielewicza. "Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna stojący przy parkometrze próbuje sforsować jego zabezpieczenia i dostać się do środka przy pomocy jakiegoś przedmiotu trzymanego w ręce" - informuje śródmiejska policja. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że narzędziem, którym się posłużył była pęseta. 32-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.W nowych parkomatach można płacić kartą zbliżeniową: kś/ran

Mówi rzecznik ZTM
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl