Poszukiwała go policja. Wpadł, gdy udzielał wywiadu

Warszawa

Autor:
ab/b
Źródło:
malopolska.policja.gov.pl
Archiwum TVN24Wpadł podczas wywiadu w telewizji (zdjęcie ilustracyjne)

Miał na pieńku z wymiarem sprawiedliwości, ale nie przeszkodziło mu to, by pójść do studia telewizyjnego i udzielić wywiadu. Na jego nieszczęście program oglądał policjant. Podejrzany został zatrzymany, gdy wychodził z budynku. 

O sprawie poinformowała krakowska policja. Mężczyzna będący na celowniku służb udzielał wywiadu w programie na żywo. Został rozpoznany przez oficera dyżurnego jednej z małopolskich komend. Policjant szybko powiadomił o tym swoich warszawskich kolegów. 

Zatrzymali go, gdy opuszczał budynek

Jak się okazało, gościem tego samego programu był także rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka. Dyżurny z Małopolski zdecydował się poprosić go o pomoc.

"Z uwagi na brak bezpośredniego kontaktu dyżurny skontaktował się zatem z kolegą z policyjnych związków zawodowych, który - jako były rzecznik prasowy KWP w Krakowie - posiadał numer telefonu do występującego w telewizji policjanta" - czytamy w komunikacie krakowskiej policji. Ten powiadomił o sprawie Ciarkę.

Na miejsce przybyli policjanci ze śródmiejskiej komendy, którzy otrzymali od rzecznika informacje o miejscu przebywania poszukiwanego i rozmieszczeniu pomieszczeń w studiu. Razem zatrzymali mężczyznę, w momencie, gdy opuszczał budynek.

Później został zawieziony na komendę, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty (policja nie precyzuje jakie).

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o poszukiwaniu mężczyzn, którzy napadli na kantor:

Napad na kantor na Centralnym. Policja szuka dwóch mężczyzn

Na Dworcu Centralnym okradziono kantorTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

ab/b