Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Policja zatrzymała podejrzanych o kradzież krasnali ogrodowych

  TVN Warszawa

  Autor:
  kz/pm
  Źródło:
  PAP
  KPP w ŻyrardowieZarzuty za kradzież krasnali

  Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży ozdób z ogródków w Żyrardowie. Ich łupem według policji padały głównie donice oraz figurki krasnali ogrodowych. Mężczyznom grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie Agnieszka Ciereszko, mężczyźni w wieku 21 i 22 lata uczynili z tego typu kradzieży źródło zarobku.

  Ich łupem padło kilkadziesiąt sztuk donic z roślinami i figurek ogrodowych, głównie popularnych krasnali. Złodziejom, jak twierdzi policja, nie przeszkadzało, że część figur była już nieco zniszczona. Przedmioty z kradzieży gromadzone były w pomieszczeniu przy ulicy Waryńskiego w Żyrardowie.

  Rzeczniczka powiedziała, że część kradzieży została wcześniej zgłoszona na policji przez właścicieli. Teraz odbierają oni swoją własność. Po odbiór odzyskanych przedmiotów mogą się też stawiać się poszkodowani mieszkańcy Żyrardowa, z których ogródków pochodzą ozdoby.

  Źródło: PAP

  kz/pm