Podejrzana o zabójstwo na Stalowej przejdzie badania psychiatryczne

Warszawa

- Prokurator po zgromadzeniu dowodów planuje powołanie dwóch biegłych, którzy mają przeprowadzić badania psychiatryczne kobiety podejrzanej o potrójne zabójstwo na ulicy Stalowej - poinformowała Renata Mazur, rzeczniczka praskiej prokuratury..

W poniedziałek RMF FM podał, że prokuratura chce badań psychiatrycznych dla kobiety podejrzanej o zabójstwo na ulicy Stalowej.

Ale już na początku listopada zastępca prokuratora okręgowego Warszawa-Praga informował, że w sprawie niezbędne będzie uzyskanie opinii biegłych psychiatrów dotyczącej podejrzanej kobiety. Wówczas nie wykluczał również późniejszych obserwacji psychiatrycznych.

Nie znana jest jeszcze data procesu podejrzanej Magdy M. - Proces zacznie się po zgromadzeniu wszystkich dowodów oraz po skierowaniu aktu oskarżenia - tłumaczy Mazur.

Przeprowadzono eksperyment procesowy

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy zbrodni, do której doszło na początku listopada. Straż pożarna znalazła ciało 26-letniej kobiety i jej dwójki dzieci w jednym z mieszkań na ulicy Stalowej. Kilka dni później zatrzymana została 32-letnia Magdalena M. Miała zadać ofierze kilkanaście ran ciętych w wyniku których kobieta wykrwawiła się.W miniony piątek przeprowadzony został eksperyment procesowy. Na miejscu była również podejrzana. Jak wówczas wyjaśniała Mazur, taki eksperyment wykonuje się, by sprawdzić czy pewne okoliczności były możliwe. Wcześniej podejrzana nie zgadzała się na przeprowadzenie wizji.

M. usłyszała zarzut zabójstwa więcej niż jednej osoby, połączonego z rozbojem. Przyznała się do winy:

Podejrzana nie odpowiedziała na pytania naszej reporterki
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ło/sk