Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Po zamachach w Brukseli ratusz zwołał Zespół Zarządzania Kryzysowego

Warszawa

Po atakach terrorystycznych w Brukseli prezydent Warszawy zwołała posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wprowadzono dodatkowe patrole w metrze i na lotnisku. – Musimy zachować czujność, która pozwoli na szybką reakcję w razie zagrożenia – przestrzegała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele różnych służb, w tym m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, policji, straży pożarnej, Służby Ochrony Kolei, Straży Miejskiej metra i ZTM. Wszyscy zapewnili, że pozostają w stanie podwyższonej gotowości. Zagwarantowali też, że bezpieczeństwo warszawiaków nie jest zagrożone.

Po wydarzeniach w Brukseli musimy wymienić się informacjami na temat stanu bezpieczeństwa w Warszawie. Ważne, aby w obecnej sytuacji zachować czujność i gotowość, gdyż pozwalają one na szybką reakcję w razie realnego zagrożenia – mówiła na spotkaniu Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dodatkowe patrole

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, zaraz po pierwszych informacjach o zamachach w Brukseli, metro warszawskie wzmocniło patrole Służby Ochrony Metra na stacjach I i II linii. – Zostały sprawdzone procedury a władze przewoźnika są w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, zarówno miejskimi, jak i państwowymi – informują przedstawiciele ratusza.

Wzmocniono też posterunki straży granicznej na lotnisku Chopina.

Kondolencje dla rodzin ofiar

Prezydent Warszawy poinformowała też, że wysłała list kondolencyjny do burmistrza Brukseli Yvana Mayeura. "Jestem wstrząśnięta wydarzeniami w Brukseli. Łączę się w bólu z rodzinami ofiar. Musimy być silni i bronić demokratycznych wartości." – napisała na swoim profilu na Twitterze.

Około godziny 14.00 Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z wiceprezydentem Jarosławem Jóźwiakiem złożyli wieniec i zapalili znicz pod Ambasadą Królestwa Belgii. Po południu hołd ofiarom oddał też Prezydent RP Andrzej Duda.

Na znak solidarności z rodzinami ofiar już po zmroku Pałac Kultury i Nauki zostanie podświetlony w narodowe barwy Belgii, a na Stadionie Narodowym zostanie wyświetlony napis "BRUSSELS".

Eksplozje na lotnisku i w metrze

Do eksplozji na lotnisku w Brukseli doszło około godz. 8 rano. Później doszło do wybuchu w metrze. Media informują o 34 osobach zabitych i 198 rannych.

O eksplozji czytaj na tvn24.pl

Chwile po wybuchu
TVN24

kw/sk